Logo
Cardano Ecosystem

Uzmancoin

09/06/2022

·

178 views


Cardano (ADA) kurucusu Hoskinson: Ethereum Classic ölü bir proje

Charles Hoskinson Ethereum Classic ile ilgili olarak kendisine Twitter üzerinden yapılan bir suçlamaya cevap verdi. Hoskinson, ETC için "Hiçbir amacı olmayan ölü proje" yorumunu yaptı. The post Cardano (ADA) kurucusu Hoskinson: Ethereum Classic ölü bir proje appeared first on...

Cardano (ADA) kurucusu Hoskinson: Ethereum Classic ölü bir proje

Vasil hard fork’u için 22 Eylül tarihinin belirlendiği Cardano’da kuruculardan Charles Hoskinson, Twitter üzerinden yaşanan bir tartışmada kendisi için yapılan “Sadece SHA-3 ve bir Hazine oluşturulmasının reddedildiğini söyledim. Charles Hoskinson ETC’yi soymak için %20’lik madenci vergisi getirmek istemişti” sözüne cevap verdi.

“ETC için üzülüyorum”

Kendi aının geçtiği tweet’e cevap veren ve bir dönem Ethereum kurucuları arasında da yer alan Hoskinson ise şu ifadeleri kullandı:

“Sürdürülebilir bir geliştirme fonunun madenci vergisine dönüştüğü fikrini sevdim! ETC’nin olabileceklerini düşündükçe onun için üzülüyorum. Artık hiçbir amacı olmayan, gerçek bir argümana dayanmayan ve sadece vârolmak için olan ölü bir proje…”

Hoskinson ETC için merkezi olmayan bir hazine protokolü geliştirme fonu kurulmasını önermişti. ETC madencileri ise bu öneriyi, kendi gelirlerine darbe vuracağı endişesiyle reddetmişlerdi.

Grayscale ve Antpool bu şekilde düşünmüyor

Hoskinson’ın “ölü proje” tanımlamasını yaptığı Ethereum Classic’te ise dünyanın en büyük dijital yatırım şirketi Grayscale’in ise yatırımları bulunuyor. Şirketin Ethereum Classic fonunda şu anda yaklaşık 490 milyon dolar ver. Madencilik devi şirket Antpool ise ETC blok zincirini desteklemek için 10 milyon dolarlık bir yatırım yapmıştı.

Ethereum’daki Merge güncellemesine sayılı günler kala PoW madencilerinin Ethereum Classic’e geçtiği de bilinen bir gerçek. ETC hash rate’i bugünlerde tüm zamanların rekorunu da kırdı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Uzmancoin

ORIGINAL SOURCE

https://uzmancoin.com/cardano-ada-kurucu...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from Uzmancoin

See more
Cardano kurucusundan Twitter’a Dogecoin teklifi
Uzmancoin
Cardano kurucusundan Twitter’a Dogecoin teklifi

10/29/2022

·

172 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X