Cardano (ADA) Kurucusu Charles Hoskinson, Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin’e Sataştı!

Bitcoin Sistemi 1 month ago Report
Telegram LinkedIn

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, kısa bir süre önce attığı Tweet’inde Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’e sataşmış gibi görünüyor.

Buterin tarafından paylaşılan bir Tweet dizisine cevap veren Hoskinson, Buterin’i Cardano’ya katılmaya çağırdı ve “Cardano’ya gelmek için halen çok geç değil” dedi.

Ethereum Kurucusu Yaşadığı İçsel Sıkıntıları Paylaştı

ETH kurucu ortağı Vitalik Buterin, yakın tarihli bir tweet dizisinde, “düşüncelerimde ve değerlerimde hala aşikar olan bazı çelişkiler” olarak adlandırdığı içsel zorluklarını takipçileriyle paylaşmıştı.

Buterin, bu içsel zorluklar ile “Ethereum’un daha fazla Bitcoin gibi bir sistem haline gelmesi arzusu” ile bunun gerçekleşmesi için “çok sayıda aktif ve koordineli kısa vadeli değişiklik yapılması gereksinimi” arasındaki çelişkiden bahsediyor.

Buterin ayrıca ETH’nin ekstrem koşullardan başarı ile ayrılabilecek bir katman 1 Blockchain haline geldiğini görme arzusunu da yineledi.

It's not to late to come to Cardano….

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) May 17, 2022

Bilindiği üzere Cardano, kendisi de Ethereum kurucuları arasında yer alan matematikçi Charles Hoskinson tarafından geliştirilmişti. ETH kurucusu Vitalik Buterin ile 2014 yılında bir anlaşmazlığa düşen Hoskinson ETH ekibinden ayrılmıştı.

Hoskinson bunun ardından “ölçeklenebilir, birlikte çalışılabilir ve sürdürülebilir bir Blockchain” kurarak Bitcoin ve ETH’yi geride bırakma amacıyla yeni bir kripto para ekosistemi kurdu.

2015 yılında kurulan Cardano 2017 yılında Proof of Stake bir Blockchain olarak piyasaya çıktı. ADA ağında ağ doğrulayıcıları işlemleri gerçekleştirerek ağın devamlılığını sağlıyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda 19.1 milyar dolar toplam piyasa değerine sahip olan ADA, dünyanın en büyük kripto varlıkları arasında yedinci sırada yer alıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Original Source: https://www.bitcoinsistemi.com/cardano-ada-kurucusu-charles-hoskinson-ethereum-kurucu...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.

Join Our Weekly Newsletter of Cardano

Your weekly dose of Cardano news straight to your inbox!
GADA Finance is launching its Initial Stake Pool Offering (ISPO) Starting on June 29, 2022
Being the first permissionless and community-governed launchpad on Cardano, we intend to raise funds through a public ISPO which will enhance the Cardano ecosystem. CLICK HERE!
READ THE ORIGINAL ARTICLE ON >> Bitcoin Sistemi