Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

02/14/2024

·

67 views


Cardano (ADA) Kaç Dolar Oldu? ADA İçin Tehlike Çanları Mı Çalıyor?

Cardano (ADA) geçmişten günümüze yatırımcıların ve geliştiricilerin her zaman incelemesi ve takibi altında olan projelerin başında yer almıştı. Bugün ADA’dan bahsedilecek olursa token’ın fiyat hareketinin...

Cardano (ADA) Kaç Dolar Oldu? ADA İçin Tehlike Çanları Mı Çalıyor?

Cardano (ADA) geçmişten günümüze yatırımcıların ve geliştiricilerin her zaman incelemesi ve takibi altında olan projelerin başında yer almıştı. Bugün ADA’dan bahsedilecek olursa token’ın fiyat hareketinin geçtiğimiz haftadan bu yana görece olumlu hareket etmesine rağmen, bir süredir duyarlılık konusunda sıkıntılar çekiyormuş gibi görünüyor. Buna rağmen, ağda gerçekleştirilmesi planlanan son güncellemelere bağlı olarak Cardano çevresindeki duyarlılık kısa bir süre içerisinde değişebilir.

Cardano (ADA) Son Durum

2024’ün ilk aylarında gerçekleşmesi planlanan Chang hardfork’unun Cardano üzerinde etki yaratması ve ağ etrafındaki duyarlılığın artması bekleniliyor. Plutus V3, Chang hardfork’unun yanı sıra önemli bir yükseltme daha alacak ve ağın gelişimi devam edecek.

Bu yükseltmeler sonucunda Cardano’nun dApp’leri için birkaç önemli geliştirmenin daha sunulacağı da açıklanırken ve blockchain’in birlikte çalışabilirliğine de katkı sağlayacak.

Platformun yeteneklerini geliştirmeye yönelik daha geniş kapsamlı çabaların bir parçası olarak Plutus V3’ün Cardano’nun altyapısının gelişimine katkıda bulunması bekleniyor. Bu yükseltmelerin entegrasyonunun Cardano ağındaki hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için iyileştirmeler getirebileceği düşünülüyor.

Faaliyet eksikliği

Tüm bu gelişmelerin sunulmasına ve yeni gelişmelerin vaat edilmesine rağmen ağ aktivitesinde yaşanan düşüş tüm hızıyla devam ediyor. Cardano ağında işlem gerçekleştiren adreslerin sayısına bakıldığında bu durum tam anlamıyla ortaya çıkıyor. Son birkaç günlük süre içerisinde aktif adresler 57.000 seviyesinden 37.000’e geriledi.

Tüm bunların yanı sıra, ağdaki işlem sayısında da yazım saati itibariyle 79.000’den 65.000’e bir gerileme yaşandı ki bu da yine bir düşüşü temsil ediyordu. Faaliyetlerde yaşanan bu düşüş aynı zamanda yakın bir gelecekte Cardano ekosisteminin genel stabil yapısı üzerinde de olumsuz bir etki yaratabilir.

ADA’nın Durumu

ADA’nın fiyat performansını inceleyecek olursak son 7 günlük süreçte %12 oranında yükselmiş olsa da son 24 saat pek de iç açıcı görünmüyordu. ADA için son 24 saatte yaşanan düşüş %1 oranında gerçekleşti ve yazım saati itibariyle 0,5497 dolar seviyesinde alıcı buluyordu.

ADA’nın işlem hızı da bu dönemde artış gösterdi. Bu durumu yorumlamak gerekirse ADA’nın işlem görme sıklığının bu süreçte yükseldiği söylenilebilir. Yazının hazırlandığı saat itibariyle Santiment verilerine göre ADA’nın hızı 46.552’yi işaret ediyordu.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-ada-kac-do...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı
CoinTürk
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı

last Wednesday at 4:16 PM

·

18 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)