Cardano (ADA) Japonya’da Satışa Çıktı: Hoskinson’dan Mesaj Var

3 months ago    262 views
Telegram LinkedIn
Genius Yield | Automated Yield optimizer on Cardano Blockchain

Kripto para piyasasında Bitcoin’in (BTC) değer kaybetmesi yükseliş trendine son verirken, Alonzo güncellemesi haberlerinin ardından rekor kıran Cardano (ADA) ise ilk kez bir Japon borsasında satışa çıktı. Sıkı denetim altında tutulan Japon borsalarında çok az sayıda kripto para biriminin satışına izin veriliyor. Yerel Japon kripto para borsası BitPOINT, bugünden itibaren ADA satışlarına başlayacağını duyurdu. Bununla birlikte değer kaybeden piyasada ADA, son yirmi dört saatte %6,32 değer kaybetti ve şu anda 2,72 dolardan işlem görüyor.

Cardano (ADA) Japonya’ya Merhaba Dedi

Japonya’da yasal olarak işlem yapan kripto para borsaları hükümet tarafından izin verilen çok az sayıda kripto para birimini listeleyebiliyor. Bu kripto para birimleri arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Basic Attention Token (BAT) ve Tron (TRX) bulunuyor. Yerel bir Japon kripto para borsası olan BitPOINT bugünden itibaren bu kripto para birimlerinin yanında Cardano (ADA) satışlarına başladı.

Caradano’yu geliştiren Input Output Hong Kong (IOHK) şirketinin patronu Charles Hoskinson, kişisel YouTube kanalından yayınladığı bir video ile Alonzo güncellemesi ve Cardano’nun piyasadaki son durumu hakkında bazı bilgilendirmeler yaptı.

Hoskinson, Alonzo güncellemesinde her şeyin plana uygun olarak ilerlediğini belirterek önümüzdeki hafta güncellemenin test ağlarına ekleneceğini hatırlattı:

“Her şey plana uygun ilerliyor. İşler yolunda. Önümüzdeki hafta testnette çatallanmayı gerçekleştireceğiz. Kripto para borsaları sistemlerini yeni güncellemeye göre düzenlemeye başladı. Bazı borsalar şimdiden bu geçişi yaptı, bazıları ise belirlenen tarihi bekliyor. Cardano bugün Japonya pazarında listenlenmeye başlıyor. Bu oldukça heyecan verici bir durum. Neler olacağını göreceğiz. Umarım BitFly gibi diğer Japon kripto para borsaları da bize katılır.”

Alonzo Güncellemesine Hazırlanıyoruz

IOHK CEO’su Cardano topluluğunun yeni güncellemeyi 13 Eylül tarihine yetiştirmek için yoğun bir çaba harcadığını belirtti:

“Kısa süre sonra çok iyi haberlerimiz olacak. Güncellemenin tamamlanması için bir çok belge işlemi, sorunların giderilmesi ve yeni katılımcılar için eğitim programları hazırlıyoruz. Bunun için Plutus Öncü Programı adı altında yeni bir program başlatacağız.”

Cardano, Alonzo güncellemesi ile birlikte Ethereum’un gelişiminde önemli bir rol oynayan akıllı kontrat teknolojisini kendi ağına taşıyacak. Akıllı kontratlar özellikle merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarının Cardano’ya eklenmesine olanak sağlayacak. Akıllı kontrat yazılımına sahip olan Ethereum, Solana, Terra ve Avalanche gibi birinci katman blok zinciri ağları 2021 yılında potansiyellerini ciddi ölçüde artırdı. Özellikle Solana, Avalanche ve Terra, henüz ağlarında kuvvetli platformlar bulunmamasına rağmen değerlerini katladılar.

Benzer çekilde Cardano da Alonzo güncellemesini duyurmasının ardından Bitcoin’e göre değer kazanmaya başladı. Bu ayın başında 0,000024 BTC olan ADA coin fiyatı bu süreçte 0,000058 BTC’ye kadar yükseldi.

DeFi ve NFT Platformları Ethereum’a İvme Kazandırdı

Son boğa piyasasında Ethereum’a bağlı çalışan Uniswap (UNI), AAVE ve Curve gibi DeFi platformları, ETH fiyatının değerlenmesine katkı sağladı. Bu dönemde yatırımcılar DeFi platformlarına milyarlarca dolar likidite sağladı. Geçtiğimiz hafta Ethereum ağında bulunan bazı DeFi platformları ile köprü kurduğunu açıklayan Avalanche (AVAX), sadece birkaç günde değerini beşe katlamayı başardı. Blok zincirler arası köprü teknolojisinin gelişmesi ile akıllı kontrat özelliğine sahip olan ağlar arasında gelişmiş işlemler gerçekleşebiliyor. AVAX, AAVE ve Curve ile yaptığı anlaşma sayesinde bu platformlarda havuzlar oluşturdu. Avalanche tarafından yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki dönemde bu DeFi platformları Avalanche ağında çalışan şubeler açacaklar.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale

BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Beincrypto - TK
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.