Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

10/23/2023

·

21 views


Cardano (ADA) İçin Sıradaki Şey Ne? Ralli Başlıyor Mu? › COINTURK

Bitcoin fiyatı yeni zirvelerde günlük kapanışlar yaparken altcoinler hareketlendi. BTC 31.000 dolar sınırında. Kripto paralar için genel yükseliş ancak BTC daha yüksek seviyeleri destek olarak koruması...

Cardano (ADA) İçin Sıradaki Şey Ne? Ralli Başlıyor Mu? › COINTURK

Bitcoin fiyatı yeni zirvelerde günlük kapanışlar yaparken altcoinler hareketlendi. BTC 31.000 dolar sınırında. Kripto paralar için genel yükseliş ancak BTC daha yüksek seviyeleri destek olarak koruması halinde mümkün olacak. Şimdilik beklenti kral kripto para biriminin 30.000 dolar üstü kapanışlarla altcoinleri destekleyeceği yönünde.

Cardano (ADA)

ADA Coin fiyatı altcoinlere sermaye girişi yeniden artmaya başlarken 14 günün zirvesine ulaştı. Popüler kripto para birimi 0,27 doları görmüş olsa da halen yıllık dibinden yeterince uzakta değil. Üstelik mevcut fiyat BTC 15.500 dolar seviyelerindeyken Kasım-Aralık çöküşünde görülen aralıktı.

Aşırı satışlarla yıpranan ADA Coin şimdi canlanma belirtileri gösteriyor. Balinalar son 2 haftada 30 milyon dolarlık giriş yaptı. Hacimler halen düşükken bu miktarda giriş görülmesi olumludur. Eğer eğilim devam ederse 0,3 dolarlık zorluk direnç alanının hedeflendiğini görebiliriz.

Aşağıdaki grafikte 1 milyon ila 1 milyar ADA tutan balinaların toplam varlıkları görünüyor. 14 Temmuz ile Ekim ayları arasında nispeten sabit kalan varlıklar fiyatın 0,24 ile 0,28 dolar arasında dalgalanmasına neden oldu. Ancak Ekim ayının başından bu yana, balinalar 110 milyon ADA Coin satın alarak toplam varlıklarını 20,35 milyar dolara çıkardı.

ADA Coin Fiyat Tahminleri

Konsolidasyon dönemi yukarıda anlatıldığı üzere ADA Coin için bitmiş gibi görünüyor. Ancak yatırımcıların tedirginliğini atabilmesi için BTC’nin daha fazla güç göstermesi gerek. Aylardır yaşanan sahte yükselişler yatırımcılara ciddi kayıplar getirdi.

Peki bu yükseliş sahte mi? BTC günlerdir daha yüksek seviyelerde kapanışlar yaptığı için durum bu sefer farklı olabilir. Üstelik ADA Coin borsa emir defterlerindeki likidite de boğaların baskın olduğunu gösteriyor.

Son 3 ayda 0,30 dolar bölgesi tarihsel olarak önemli direnç alanına dönüştü. Ortalama bu fiyattan alınmış 5,9 milyar ADA Coin güçlü bir satış duvarı olsa da yatırımcıların yükselişe ikna olmasıyla boğalar kritik eşiği aşabilir. Bunun üzerinde kapanışlar 0,37 doların hedeflenmesini sağlayacak.

Ancak Powell konuşması, kişisel tüketim giderleri verisi gibi makro cephede baskı oluşturabilecek olayla BTC yükselişini yarıda keserse 0,25 dolara düşüş şaşırtıcı olmaz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-ada-icin-s...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
Cardano’da Büyük Boğa Koşusu Kapıda! 3 Uzmana Göre ADA Önemli Kazançlara Göz Kırpıyor!
CoinTürk
Cardano’da Büyük Boğa Koşusu Kapıda! 3 Uzmana Göre ADA Önemli Kazançlara Göz Kırpıyor!

last Monday at 11:16 AM

·

7 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)