Cardano (ADA) İçin Güncelleme Tarihi Kesinleşti

3 months ago    227 views
Telegram LinkedIn
Genius Yield | Automated Yield optimizer on Cardano Blockchain

Bu hafta gösterdiği başarılı performansın ardından en değerli kripto para birimleri arasında dördüncü sıraya kadar yükselen Cardano (ADA) Alonzo güncellemesinin ana ağa ekleneceği tarihi açıkladı. Cardano topluluğunun pazarlama ve iletişim müdürü Tim Herrison tarafından yapılan açıklamaya göre Alonzo güncellemesi 13 Eylül tarihinde ana ağa eklenmiş olacak. Alonzo yükseltmesinin ana ağa eklenmesi ile birlikte Cardano’ya eklenecek olan akıllı kontrat teknolojisi platforma yeni uygulamaların eklenmesine izin verecek. Bu platformlar arasında son zamanlarda yatırımcıların ilgisini çeken NFT pazarları ve geleneksel bankacılık sistemine rakip olarak ortaya çıkan merkeziyetsiz finans (DeFi) platformlarını da yer alıyor.

Alonzo Güncellemesi 13 Eylül’de

Cardano geliştiricileri uzun zamandır Alonzo güncellemesi üzerinde çalışıyorlar. Geçtiğimiz hafta son aşamasına giren güncellemede, geliştirilen akıllı kontratlar test ağına eklenmiş ve bu akıllı kontratların denenmesi için 500 öncü platform seçilmişti. Bugün yayınlanan bilgilendirme videosunda söz alan teslimat şefi Nigel Hemsley güncellemede her şeyin yolunda gittiğini belirtti:

“Bir süredir yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Şu anda güncellemenin mor aşamasını ana ağa ekledik. Cardano’ya bağlı çalışan platformlarda stake havuzları başarılı bir şekilde çalışıyor. Aynı zamanda Alonzo güncellemesini deneyen seçilmiş platformlardan olumlu geri dönüşler alıyoruz. Her şey yolunda ilerliyor.”

Hemsley açıklamasında güncellemenin büyük oranda tamamlandığını belirtti. Bununla birlikte güncellemeyi ana ağa eklemeden önce gerekli tüm testlerin yapıldığından emin olmak istediklerini ifade etti.

Güncelleme büyük ölçüde tamamlandı. Test ağında yaptığımız testlerden başarılı sonuçlar alıyoruz. Aynı zamanda topluluk dışından bize yardım eden merkeziyetsiz uygulamalara özel yazılımlar gönderdik. Hem ekibimiz hem de diğer platformlar yeni akıllı kontratların tüm bileşenlerini test ediyor.

Alonzo güncellemesi için geri sayım başlarken, Cardano geliştiricileri arasında yer alan yazılım mühendisi Kevin Hammond güncellemenin ana düğümlere eklenmesi için son çalışmaları yaptıklarını belirtti:

“Alonzo’nun ağa ekleneceği tarihe kadar düğümlerin sağlamlığını test etmeye devam edeceğiz. Bunun için ölçekleme sınırları da dahil olmak üzere birçok test geliştirdik. Güncellemeyi Cardano’ya eklemeden önce her şeyin yolunda gideceğinden emin olmak istiyoruz. Hala yapılacak şeyler olsa da çok iyi bir durumda olduğumuzu belirtmek istiyorum.”

Sırada Ne Var?

Cardano’yu önümüzdeki ay hareketli bir gündem bekliyor. Güncellemenin ana ağa eklenmesi için tüm cüzdanların ve ADA listeleyen kripto para borsalarının gerekli işlemleri yerine getirmesi gerekiyor. Hemsley hazırladığı bir görsel üzerinde 13 Eylül tarihine kadar tamamlamayı düşündükleri gelişimleri açıkladı:

“Şu anda 500 farklı platform akıllı kontratları deniyor. Bu konuda çok az eksiğimiz kaldı. Bundan sonra yapılacaklara bakacak olursak Cardano cüzdanlarının akıllı kontratlarla uyumlu olması için yapılması gereken çalışmaların öncelikli olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte kripto para borsalarının yeni güncellemeyi kabul etmesi için gerekli adımları atmasını bekleyeceğiz. ADA, tam 140 farklı kripto para borsasında listeleniyor. Bu oldukça yüksek bir sayı.”

Cardano (ADA) %50 Değer Kazandı

Geçtiğimiz hafta Cardano lideri Charles Hoskinson tarafından yayınlanan bir bilgilendirme videosunda, Alonzo güncellemesi için kesin tarihin bugün açıklanacağı belirtilmişti. Bu videonun ardından yükselişe geçen ADA coin fiyatı, aradan geçen süre zarfında %50 değer kazanarak 2 dolar seviyesini aştı. ADA en son 19 Mayıs tarihinde bu seviyeden işlem görüyordu. Güncelleme sonrası ağda DeFi platformları ve NFT pazarları kurulacak.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale

BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Beincrypto - TK
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.