Logo
Cardano Ecosystem

Bitcoin Sistemi

01/31/2023

·

54 views


Cardano (ADA) İçin Aylardır Beklenen Gelişme Nihayet Hayata Geçti!

Güncelleme: 31.01.2023 - 22:35 ABD dolarının değerini takip etmek üzere tasarlanmış merkeziyetsiz bir stabilcoin olan Djed, bir yılı aşkın bir süredir geliştirilmesinin ardından Cardano (ADA) blok zincirinde...

Cardano (ADA) İçin Aylardır Beklenen Gelişme Nihayet Hayata Geçti!

Güncelleme: 31.01.2023 - 22:35

ABD dolarının değerini takip etmek üzere tasarlanmış merkeziyetsiz bir stabilcoin olan Djed, bir yılı aşkın bir süredir geliştirilmesinin ardından Cardano (ADA) blok zincirinde piyasaya sürüldü.

Cardano (ADA) Geliştiricisi Input Output da Djed Stablecoininin Gelişiminde İşbirliği Yaptı

Djed, Cardano’nun çekirdek geliştiricisi Input Output ile işbirliği içinde blockchain firması Coti tarafından geliştirildi.

Djed, Cardano ekosistemindeki DeFi protokollerinde volatil kripto para birimlerine istikrarlı bir alternatif olarak kullanılmayı amaçlıyor.

Her bir stabilcoin, SHEN’i yedek coin olarak kullanırken Cardano’nun yerel varlığı ADA ile %400-800 oranında aşırı teminatlandırılacak. Bu aşırı teminatlandırma, Djed’i Ethereum ekosistemindeki DAI stablecoin’e benzetiyor, ancak Djed’in diğer algoritmik stablecoin’ler gibi bir minting ve yakma mekanizması bulunuyor.

Djed’in Cardano ekosistemindeki 40 uygulamaya entegre edilmesi bekleniyor. Şimdiden merkeziyetsiz borsalar MinSwap, Wingriders ve MuesliSwap’ten destek aldı. Kasım ayında Coti ekibi, tüccarların ve diğer kripto oyuncularının stabilcoin ile ödeme kabul etmesini sağlayacak bir hizmet olan DjedPay’i başlatmayı planladığını söylemişti.

Djed is LIVE!!!https://t.co/a9CWJtT4z4

Visit https://t.co/p7eV0jd400$DJED $SHEN $COTI @InputOutputHK @Cardano@Cardano_CF pic.twitter.com/9W7au8imrr

— COTI (@COTInetwork) January 31, 2023

COTI Network yayınladığı bir blog yazısında, başarılı lansmanın bir yılı aşkın hazırlık ve geliştirme sürecinin ve başarılı bir güvenlik denetiminin ardından gerçekleştiğini belirtti:

“Cardano üzerinde aşırı teminatlandırılmış stablecoin olan Djed’in artık mainnet üzerinde kullanıma sunulduğunu duyurmaktan gurur duyuyoruz.

Djed’in çok beklenen halka açık ana ağ lansmanı, stablecoinler için yeni bir dönemi müjdeliyor. Djed’in piyasaya sürülmesi, COTI, Cardano ekosistemi ve bir bütün olarak DeFi ekosistemi için önemli bir dönüm noktasıdır. Merkezi olmayan bir açık kaynak protokolü olan Djed, kullanıcılara DJED ve SHEN’i ellerinde tutma, mint etme ve yakma fırsatı sunduğu için topluluk odaklıdır.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

AD

NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

NotifyLog is a powerful tool for events tracking and analytics. It helps you to track events from your website, mobile app, and server.CREATE YOUR FREE ACCOUNT


Read Original Article on Bitcoin Sistemi

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinsistemi.com/cardano-a...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Bitcoin Sistemi

See more
Cardano TVL Değeri Tüm Zamanların Zirvesinde! ADA Analizi
Bitcoin Sistemi
Cardano TVL Değeri Tüm Zamanların Zirvesinde! ADA Analizi

03/08/2023

·

23 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more
WingRiders Governance Token


    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics