Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

02/13/2024

·

37 views


Cardano (ADA) Geri Mi Dönüyor? 24 Saatte Tam 81.000’i Aştı!

Son 24 saat içerisinde tam 81.000 işlem Cardano'da başarıyla gerçekleştirildi. Cardano (ADA) için NFT'lerde soru işareti bulunuyor. Cardano (ADA) fiyatı son 24 saat içerisinde yükselişini sürdürdü. Piyasa etkisi: Pozitif

Cardano (ADA) Geri Mi Dönüyor? 24 Saatte Tam 81.000’i Aştı!

Cardano (ADA), geçtiğimiz yılın sonunda önemli bir yükseliş hareketiyle yatırımcılarını sevindirmişti. Daha sonrasında ise geçtiğimiz ay süresince hem yükseliş hem de düşüş eğilimi gösterdi ve bu dalgalı hareket ADA fiyatının gözle görülür bir biçimde karmaşık duygular yaymasına sebep oldu.

Cardano’da (ADA) Son Durum

Bunların yanı sıra, Cardano ağında gerçekleştirilen son faaliyetler ADA’nın pozitif bölgede daha kararlı bir biçimde kalmasının yolunu açabilir. Ortaya çıkan verilere göre Cardano ağında son 24 saatlik sürede 81.000 işlem başarılı bir biçimde tamamlandı. Ağda işlem gerçekleştiren günlük aktif adreslerin sayısı da gözle görülür bir artışa rastlandı.

Bu faaliyet artışı Cardano blockchain’in son dönemde benimsenmesinin giderek yükseldiği şeklinde yorumlanabilir. Bu durum ise da daha fazla kullanıcı, yatırımcı ve geliştiricinin ağı tercih etmesine bir kapı aralayabilir.

Ayrıca, bu sayıda insanın olası bir biçimde Cardano ağına geçişi ve daha yüksek faaliyet seviyelerine ulaşılmasını sağlaması fiyat üzerinde de olumlu etki yaratabilir ve ADA daha yüksek noktaları hedefleyebilir.

Cardano’da (ADA) DeFi’nin Durumu

Cardano ağındaki faaliyet artışına dikkat edildiğinde, Cardano ekosisteminde bulunan merkezi olmayan borsalar (DEX’ler) dikkat çekiyor. Özellikle Cardano DEX Spectrum’un yakın bir tarihte günlük işlem hacminde 1,04 milyon ADA’yı aşması büyük ilgi çekti.

Merkeziyetsiz borsalarda görülen bu artış, Cardano’yu merkeziyetsiz finans (DeFi) anlamında ön plana çıkarmaya devam ediyor. Yaşanan artışın ardından ise Cardano’nun Kilitlenmiş Toplam Değerinde (TVL) gözle görülür bir artış yaşandı.

TVL’de yaşanan artışı yorumlamak gerekirse Cardano ekosistemine stake edilen, kullanılan varlık ve likidite miktarının arttığı şeklinde yorumlanabilir. Bu durum Cardano’nun DeFi ağının gün geçtikçe büyüdüğünün bir göstergesi olarak kabul edilebilir.

Cardano’nun (ADA) Geleceği

DeFi tarafında yaşanan olumlu gelişmeler Cardano’nun NFT tarafına pek de yansımış görünmüyor. Geçtiğimiz hafta Cardano ağında gerçekleştirilen NFT satışlarında gözle görülür bir düşüş yaşandı. NFT satışlarının hacmi %16,30 oranında geriledi. Bunun yanı sıra, Cardano NFT’lerinin satın alımlarının gerçekleştiği işlemler de %83,58 oranında azaldı.

Cardano NFT faaliyetlerinde yaşanan düşüş, NFT oluşturan ve Cardano’yu barındıran satış platformlarını tercih eden kullanıcılar ve sanatçıların son durumuna da ışık tutuyormuş gibi görünüyor.

Cardano’nun fiyatından bahsedecek olursak ADA son 24 saatte görece iyi bir performans gösterdi ve ve %3,64’lük bir artışla 0,5567 dolara yükseldi. İşlem hacmi ise son 24 saat içerisinde %21 artışla 500 milyon doları aştı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-ada-geri-m...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Sırada 1 Dolar Var! Analistten Gözde Altcoin İçin Dikkat Çeken Fiyat Tahmini!
CoinTürk
Sırada 1 Dolar Var! Analistten Gözde Altcoin İçin Dikkat Çeken Fiyat Tahmini!

yesterday at 11:40 AM

·

8 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)