Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

07/27/2022

·

17.4K views


Cardano (ADA) generuje tygodniową byczą dywergencję po raz drugi w historii

Cardano spada od osiągnięcia rekordu wszech czasów (ATH) na poziomie 3,10 USD we wrześniu 2021 roku. Dotychczasowy ruch w dół doprowadził do dołka na poziomie 0,40 USD w maju 2022 r. Od tego czasu cena nieco wzrosła, ale nadal...

Cardano (ADA) generuje tygodniową byczą dywergencję po raz drugi w historii

Cardano (ADA) wybił się z 307-dniowej opadającej linii oporu po tym, jak zarówno tygodniowy, jak i dzienny RSI wygenerowały byczą dywergencję.

Cardano spada od osiągnięcia rekordu wszech czasów (ATH) na poziomie 3,10 USD we wrześniu 2021 roku. Dotychczasowy ruch w dół doprowadził do dołka na poziomie 0,40 USD w maju 2022 r.

Od tego czasu cena nieco wzrosła, ale nadal jest notowana na poziomie 0,47 USD. Mierząc od ATH, cena spadła jak dotąd o 85%.

Najciekawszy odczyt pochodzi z tygodniowego RSI, który wygenerował byczą dywergencję (zielona linia). Jedyny inny raz, kiedy tygodniowy RSI wygenerował byczą dywergencję, miał miejsce w grudniu 2019 roku i doprowadził do ruchu w górę o 135%.

Jednak RSI nadal podąża za swoją linią trendu niedźwiedziej dywergencji (czarna) i handluje poniżej 50. Wybicie z tej linii potwierdziłoby, że rozpoczęło się bycze odwrócenie trendu.

Tygodniowy wykres CardanoWykres dzięki Tradingview

Długoterminowe wybicie

Podobnie jak wykres tygodniowy, również dzienny zapewnia byczą perspektywę. Głównym powodem jest to, że cena wybiła się z opadającej linii oporu, która obowiązywała przez 307 dni. Wybicia z takich długoterminowych struktur są zazwyczaj znakiem, że poprzedzający je trend został zakończony.

Co więcej, dzienny RSI wygenerował znaczną byczą dywergencję (zielona linia).

Jeżeli ruch w górę będzie kontynuowany, to najbliższy obszar oporu znajdowałby się na poziomie 0,78 USD.

Wykres dzięki Tradingview

Korekta Cardano

Wykres sześciogodzinny dla Cardano pokazuje potencjalną formację podwójnego dna wewnątrz obszaru horyzontalnego wsparcia przy 0,41 USD. Podwójne dno jest uważane za byczy wzorzec, co oznacza, że najczęściej prowadzi do wybicia.

Jednak cena nadal podąża za opadającą linią oporu, która jak dotąd spowodowała trzy odrzucenia (czerwone ikony). Wybicie z tej linii potwierdziłoby formację podwójnego dna i wskazałoby, że cena zmierza w górę.

Wykres dzięki Tradingview

Trader kryptowalutowy @altstreetbet opublikował na Twitterze wykres Cardano. Stwierdził, że cena prawdopodobnie spadnie w kierunku 0,45 USD.

Źródło: Twitter

Od czasu tweeta, Cardano osiągnęło już ten cel. Cały spadek wygląda jak korekcyjna formacja A-B-C (kolor czarny). Formacja ta doprowadziła do spadku poniżej poziomu zniesienia 0,618 Fib, ale od tego czasu cena go odzyskała.

Jeśli ADA zdoła utrzymać się powyżej niego, prawdopodobnie doprowadzi to do wybicia ze wspomnianej linii oporu i osiągnięcia wyższych cen.

Korekta i liczba fal CardanoWykres dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://pl.beincrypto.com/cardano-ada-ty...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from BeInCrypto Polska

See more
Kiedy Cardano (ADA) poradzi sobie z konsolidacją?
BeInCrypto Polska
Kiedy Cardano (ADA) poradzi sobie z konsolidacją?

12/02/2022

·

71 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X