Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

05/09/2024

·

123 views


Cardano (ADA) Fiyatı Yeni Bir Deneme Yapıyor! Yükseliş Gelecek mi?

Kripto para piyasasında bir yukarı bir aşağı hareketler gelmeye devam ediyor. Bu durum açıkçası yatırımcının canını sıkıyor. Bu durum Cardano yatırımcısı için de geçerli. Son zamanlarda 0,4500 dolarlık direnç...

Cardano (ADA) Fiyatı Yeni Bir Deneme Yapıyor! Yükseliş Gelecek mi?

Kripto para piyasasında bir yukarı bir aşağı hareketler gelmeye devam ediyor. Bu durum açıkçası yatırımcının canını sıkıyor. Bu durum Cardano yatırımcısı için de geçerli. Son zamanlarda 0,4500 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde yeni bir artış denemesi yapıyor olması göze çarpabilir. Ancak kripto para dünyasının onuncu büyüğü olan ADA için kritik dirençlerin geçilememiş olması dikkate alınmalı.

ADA Yavaş Yavaş Hareket Ediyor

Kripto para birimi ADA fiyatı, 0,450 dolarlık bölgenin üzerine yavaş yavaş tırmanıyor. Ancak, 0,480 dolar seviyesinin altında işlem görmesi, bazı yatırımcıları endişelendiriyor olabilir. Bununla birlikte, ADA/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 0,4580 dolarlık dirençle önemli bir düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde bir kırılma yaşandı. Bu durum, kripto para birimi ADA’nın kısa vadeli yükseliş potansiyelini gösteriyor.

Son günlerde kripto para birimi Cardano’nun, özellikle Bitcoin ve Ethereum gibi diğer büyük kripto paralarla birlikte 0,4180 dolarlık bölgeden bir toparlanma dalgası başlattığını gözlemledik. Bu toparlanma dalgası, kripto para ADA fiyatının kısa vadeli yükseliş bölgesine doğru hareket etmesini sağladı.

Şu anda, ADA/USD paritesi 0,480 doların altında işlem görüyor. Ancak, yukarı yönde anlık direnç 0,4650 dolar bölgesine yakın. İlk direnç 0,470 dolar seviyesine doğru hareket edebilir. Eğer 0,4980 dolarlık direncin üzerinde bir kapanış olursa, fiyatın güçlü bir ralli başlatma potansiyeli bulunuyor.

Dirençler Aşılamazsa ADA’da Kayıplar Derinleşebilir

Kripto para birimi Cardano‘nun fiyatı 0,470 dolar direnç seviyesinin ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saat) üzerine çıkamazsa, başka bir düşüşe başlayabilir. Aşağı yönde anlık destek 0,450 dolar seviyesine yakın. Bir sonraki ana destek 0,4350 dolar seviyesinde. Aşağı yönlü 0,4350 dolar seviyesinin altında bir kırılma, 0,4180 dolarlık bölgenin test edilmesine kapı aralayabilir. Bir sonraki ana destek 0,3880 dolar seviyesine yakın.

Bu noktadan hareketle teknik göstergelere bakıldığında ADA/USD için MACD düşüş bölgesinde ivme kaybediyor. ADA/USD için RSI da şu anda 50 seviyesinin üzerinde. Yatırımcıların özellikle başlıca destek seviyeleri olarak 0,4500 dolar, 0,4350 dolar ve 0,4180 dolara dikkat etmeleri gerekiyor. Bir yükseliş başlarsa bu durum da başlıca Direnç Seviyeleri ise 0,4700 dolar, 0,4980 dolar ve 0,5250 dolar. Cardano (ADA) fiyatının son yükselişten sonra yaklaşık olarak %50’lik bir düzeltme yaptığını hatırlatalım.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-ada-fiyati...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano’da (ADA) Boğaların ve Ayıların Savaşı! Galip Gelen Hangi Taraf?
CoinTürk
Cardano’da (ADA) Boğaların ve Ayıların Savaşı! Galip Gelen Hangi Taraf?

06/09/2024

·

57 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)