Cardano (ADA) Fiyatı Önemli Gelişme Sonrası 3 Doları Aşarak Rekor Kırdı

3 months ago    121 views
Telegram LinkedIn
Genius Yield | Automated Yield optimizer on Cardano Blockchain

Kripto para piyasası sonbahar mevsimine boğa piyasasını andıran bir atakla başladı. Piyasanın kralı Bitcoin (BTC) son yirmi dört saatte %6,06 değer kazanarak 50 bin dolar seviyesini aştı ve kritik 51 bin dolar direncine doğru yükselmeye devam ediyor. Benzer şekilde son ralliyi başlatan lider altcoin Ethereum (ETH) yükselişini sürdürdü ve son yirmi dört saatte %6,47 değer kazanarak eylül ayının ilk iki gününde 700 dolarlık bir artış gösterdi. Sadece 11 gün sonra Alonzo güncellemesini başlatmayı planlayan Cardano (ADA) geliştiricileri stake havuz delegasyonunun yeni turunun başladığını açıkladı. Bu gelişme üzerine Bitcoin ve Ethereum’un ardından atağa kalkan köklü altcoin ADA, kısa zamanda 2,80 dolar seviyesinden 3,10 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Yeni Stake Havuz Operatörleri Desteklenecek

Temmuz ve ağustos aylarının yıldızları arasında yer alan Cardano bu süreçte gerçekleştirdiği atak sayesinde üç kat değer kazanarak 1 dolar seviyesinden 3 dolar seviyesine yükseldi. Cardano ekosistemini ve bu ekosistemin kripto para birimi ADA’yı başlatan Input Output Hong Kong (IOHK) şirketinin CEO’su Charles Hoskinson, temmuz ayında gerçekleştirdiği bir duyuru ile Cardano ekosistemine akıllı kontratları ekleyecek Alonzo güncellemesinin 13 Eylül tarihinde başlatılacağını açıkladı. Bu açıklama üzerine hızla değer kazanmaya başlayan popüler altcoin ADA, Coinmarketcap verilerine göre 3,10 dolar seviyesinde tarihinin en yükse değerine ulaştı.

Cardano topluluğunun önemli üyelerinden Ben O’Hanlon, dün gerçekleştirdiği bir duyuruda Cardano ağında yeni stake havuz operatörlerinin açıldığını belirtti. Bilindiği gibi Alonzo güncellemesinin ilk basamağında bu blockchain ağında ilk kez stake havuzları açılmış ve birçok kripto para yatırımcıları bu havuzlara yönelmişlerdi. Ağda açılan havuzlarda kısa sürede önemli miktarda ADA toplandı. Havuzlarda toplanan ADA miktarının artması ekosistemin güçlü kalması anlamına geliyor.

Yeni hisse havuz operatörlerinin oluşması ağda söz sahibi olan operatörler için yeni bir rekabetin başlaması anlamına gelecek. Ben O’Hanlon yeni operatörlerin daha fazla ilgi görmesi ve ağdaki bilinirliklerin arttırılması için daha fazla havuzun aday gösterilebileceğini belirtti:

“Hisse havuz operatörleri kendi havuzları için delegasyon talep etmenin yanı sıra, topluma olumlu katkıları için tanınmaları ve desteklenmesi gerektiğini düşündükleri iki ek havuzu aday gösterebilir.”

Şu anda havuzlarda bulunan toplam ADA miktarının 3 milyonu aştığı belirtiliyor.

Akıllı Kontratlar Sonrası Ağda Yeni DeFi Platformları Başlatılacak

Alonzo güncellemesi sonrasında Cardano ağında akıllı kontratlar aktif bir şekilde göreve başlayacak. Akıllı kontratlar sayesinde ADA ekosisteminde çok daha gelişmiş blockchain platformları hizmet verebilecek. Akıllı kontratlar özellikle önceden belirlenen kurallarla çalışan merkeziyetsiz finans (DeFi) platformları için olmazsa olmaz bir araç olarak değerlendiriliyor. Merkeziyetsiz borsalar (DEX) ve otomatik pazar yapıcılar (AAM) gibi DeFi platformları Ethereum, Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) gibi birinci katman blockchain platformlarının işlem hacimlerinde ciddi artışların gözlenmesine neden oldu. Bu akıllı kontratlar şimdiden 500 farklı platform tarafından deneniyor.

Cardano Tarihinin En Büyük Etkinliği 26 Eylül’de Gerçekleşecek

13 Eylül tarihinde Alonzo güncellemesini başlatacak olan Cardano için Eylül ayında önemli bir gelişme daha yaşanacak. Cardano tarihinin en büyük etkinliği, onlarca şehirde aynı anda düzenlenecek toplantılarla çok sayıda katılımcıya ulaşacak. Aynı zamanda bu toplantılara gidemeyen Cardano ve blockchain meraklıları etkinliğe kayıt yaptırarak dijital ortamdan da toplantıları takip etme şansına kavuşacak. Cardano Summit 2021 adını taşıyan etkinliğin İstanbul toplantısına katılmak için etkinlik sayfasına giderek kayıt yaptırabilirsiniz. Toplantılara katılmanın yanında Cardano Summit 2021’i dijital ortamdan takip etmek için de yine kayıt yaptırmak gerekiyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale

BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Beincrypto - TK
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.