Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

02/23/2024

·

62 views


Cardano (ADA) Fiyatı Düşer Mi? Ünlü Analistten Korkutan Açıklama!

Cardano Ocak ayının son haftasından bu yana yükselişini sürdürüyor. ADA, yazım saati itibariyle 0,5831 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ali Martinez'e göre ADA için bir düşüş kapıda olabilir. Piyasa etkisi: Negatif

Cardano (ADA) Fiyatı Düşer Mi? Ünlü Analistten Korkutan Açıklama!

Ocak ayının ilk yarısında görülen sert düşüşün ardından 20 Ocak’ta yeniden ivme kazanan ADA‘da Şubat ayının büyük kısmı yükselişe işaret etti ve 23 Ocak tarihinden bu yana %22,56 değer artışı yaşadı. Gerçekten de Cardano özelinde son aylarda dikkat çekici bir büyüme yaşandı ve buna verilebilecek örneklerin en iyilerinden bir tanesi de blockchain’deki akıllı sözleşmelerde yaşanan hızlı artış oldu.

ADA Fiyat Görünümü

Ocak ayının ilk günlerinde ve ortasında (ETF kararı sonrası) yaşanan iki fiyat düşüşü  hiç şüphesiz kripto para dünyası üzerinde kötü bir etki bıraktı. Bu süreçte Cardano’nun yılbaşından bugüne toplamda %6,49 oranında düşüş gösterdiği düşünüldüğünde, son 30 gün içerisinde ortaya çıkan toparlanması da aynı derecede güçlü oldu.

Cardano özelinde, işlemlerin devam ettiği son 30 günde ADA fiyatı %22,56 gibi dikkat çekici bir toparlanma yaşadı ve yazım saatine göre ADA fiyatı 0,5831 seviyesinde bulunuyordu.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan güçlü görünümlü yükseliş trendine rağmen, 23 Şubat günü son 24 saat içinde Cardano fiyatında yaşanan düşüş dikkat çekti ve ADA için %1,33’lük düşüşü ortaya koydu. Bir diğer yandan, ünlü bir kripto para analistinin token ile ilgili yaptığı incelemeye göre, ADA için daha büyük düşüş kapıda olabilir.

Kripto para dünyasında son dünyasında son dönemde adından sıkça söz ettiren Ali Martinez 23 Şubat Cuma günü X’e yaptığı paylaşımda, TD Sequential teknik göstergesinin Cardano’nun 3 günlük grafiğinde kullanıldığında, ADA için geleceğin büyük bir satış ve düzeltmeyle değişebileceğini vurguladı.

TD Sequential göstergesi #Cardano 3 günlük grafikte bir satış sinyali gösteriyor. Bu göstergenin düşüş sinyali verdiği son iki seferde $ADA’nın bir fiyat düzeltmesi yaşadığına dikkat etmek önemlidir!

TD Sequential’dan kısaca bahsedecek olursak, 1994 yılında Tom DeMark tarafından ortaya çıkarılan ve bir varlığın geçmişte göstermiş olduğu fiyat performansına dayanarak heyecan verici bir trend oluşup oluşmayacağı ya da tersine dönüp dönmeyeceğini kestirmeye çalışan ve oluşabilecek potansiyel formasyonları arayan bir teknik analiz aracı olarak tanımlanıyor.

Martinez’in bu yorumuna rağmen Cardano’nun gerçekten bir düzeltme yaşayıp yaşamayacağı ya da yukarı yönlü görünümünü sağlamlaştırmak için yeterli ivme kazanıp kazanmadığını anlamak için hafta sonu ortaya çıkacak olan fiyat hareketini takip etmek sağlıklı olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-ada-fiyati...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Gözünüz Bu Altcoin’de Olsun! 2 Uzman 8x-14x Yükselmesini Bekliyor!
CoinTürk
Gözünüz Bu Altcoin’de Olsun! 2 Uzman 8x-14x Yükselmesini Bekliyor!

last Wednesday at 1:30 PM

·

15 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)