Logo
Cardano Ecosystem

Coinotag

10/29/2021

·

779 views


Cardano (ADA) Fiyat Analizi – Olası Hedefler!

Cardano bir süredir sakinliğini koruyan coinlerden. Tüm market gibi Eylül ayındaki piyasa düşüşünden etkilenen ADA, Bitcoin’in yeni ATH’sına rağmen yükselişine başlamadı… Peki ADA için hedefler neler? Olası bir yükselişte fiyat hangi seviyeleri test edebilir? Beraber inceleyelim. Günlük Grafik Öncelikle...

Cardano (ADA) Fiyat Analizi – Olası Hedefler!

Cardano bir süredir sakinliğini koruyan coinlerden. Tüm market gibi Eylül ayındaki piyasa düşüşünden etkilenen ADA, Bitcoin’in yeni ATH’sına rağmen yükselişine başlamadı… Peki ADA için hedefler neler? Olası bir yükselişte fiyat hangi seviyeleri test edebilir? Beraber inceleyelim.

Günlük Grafik

Ada 1d

Öncelikle günlük bazda grafiği incelediğimizde geçmiş Eylül ayındaki düşüşe dikkat çekmek istiyoruz. Bu düşüş yapısının bir diğer adı alçalan takoz formasyonudur. Formasyonun genelde yukarı kırılımı ve bu kırılım sonrası yeni bir yükseliş dalgası getirmesi beklenir.

Formasyonun kırılımına baktığımızda beklediğimiz gibi yukarı doğru bir hareket gerçekleşmiş. Fakat bu hareket sönük kalmış ve ADA bir akümüle sürecine girmiş gözükmekte. Bu durgunluğun sebebini marketin genel yapısı olarak belirtmemiz doğru olacaktır. Zira bu durgunluk sırasında genel market yapısında BTC, SHIB ve DOGE gibi coinler dikkatleri üzerine çekmiş ve marketteki paraları üzerlerine almışlardı.

Son yaşanan düşüş mumunu ise daha yakından inceleyelim.

4 Saatlik Grafik

Ada 4h

4 saatlik grafiği incelediğimizde düşüşü ve öncesinde yaşanan akümüle sürecini çok daha iyi görebiliyoruz. Bu yatay süreç önemli destek / direnç bölgeleri arasında yaşanmış ve son düşüş ile birlikte önemli bir destek bölgesi kırılmış görünmekte. Bu bölge üzerinde ($2.1 – $2) bir mum kapanışı yapılamazsa düşüşü onaylama hareketi olarak düşünülebilir. Olası diğer destek bölgelerimiz grafikte işaretlenmiştir.

Yükseliş senaryosundan bahsetmemiz gerekirse marketin genel durumunun pozitife gitmesi şart diyebiliriz. Memecoin’lerin marketin yapısını bozmaması ve altcoin yatırımcılarının, yatırımlarına sahip çıkmaları önemli diyebiliriz.

Bitcoin anlık olarak düşen bir trendde yer alsa da, bu trendin kırılımı ile tüm marketin güven kazanabileceğini düşünebiliriz. Böyle bir durumda ADA’yı bekleyen majör direnç bölgeleri mavi kutular ile grafikte işaretlenmiştir. Mavi kutu (majör direnç hattı) kırıldığında ise olası hedefler sarı ışın seviyeleridir. Her seviyenin aşılımı bir sonraki hedefi getirebilir diyebiliriz.

Lütfen kendi riskinizi yönetin!

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on Coinotag

ORIGINAL SOURCE

https://coinotag.com/cardano-ada-fiyat-a...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from Coinotag

See more
Cardano'da Geliştirme Faaliyetleri Devam Ediyor Ancak ADA için Veriler Olumlu Değil
Coinotag
Cardano'da Geliştirme Faaliyetleri Devam Ediyor Ancak ADA için Veriler Olumlu Değil

08/17/2023

·

26 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)