Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

04/05/2024

·

101 views


Cardano (ADA) Fiyat Analizi! Düşüşün Devam Etme İhtimali Var Mı?

Kripto para birimi Cardano (ADA), son günlerde 0,670 dolarlık direnç bölgesinden istikrarlı bir düşüş yaşadı. Önde gelen kripto para birimi, Bitcoin ve Ethereum‘un izlediği yolu takip ederek 0,650 dolar ve...

Cardano (ADA) Fiyat Analizi! Düşüşün Devam Etme İhtimali Var Mı?

Kripto para birimi Cardano (ADA), son günlerde 0,670 dolarlık direnç bölgesinden istikrarlı bir düşüş yaşadı. Önde gelen kripto para birimi, Bitcoin ve Ethereum‘un izlediği yolu takip ederek 0,650 dolar ve 0,620 dolar seviyelerinin altına gerileyerek düşüş trendine girdi. Peki Bu aşamadan sonra kripto para birimi ADA için hangi seviyeler takip edilmeli?

Altcoin Cardano (ADA) Düşüş Trendinde

ADA fiyatı 0,580 dolar seviyesinin altına inerek 0,560 doları test etti ve buradan hafif bir toparlanma yaşadı. Şu anda, düşüş eğilimi içindeki ADA’nın fiyatı, 0,5592 dolar civarında bir seviyede konsolidasyon yaşamakta. Bu seviye, yakın dönemdeki düşük seviyenin bir yansıması olarak karşımıza çıkıyor.

Teknik analize göre, kripto para birimi ADA fiyatı 0,620 dolar seviyesinin altında yani 100 basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. Ayrıca, 4 saatlik grafikte 0,6008 dolar direnciyle belirlenen önemli bir düşüş eğilimi çizgisi yer alıyor.

Mevcut durumda, yukarı yönde önemli bir direnç 0,6010 dolar seviyesine yakın konumlanmış durumda. Bununla birlikte, fiyatın 0,6280 dolar seviyesinin üzerinde bir kapanış gerçekleştirmesi durumunda, güçlü bir rallinin başlayabileceğini göz ardı etmemek gerekiyor. Bu senaryoda, fiyatın 0,6550 dolar bölgesine doğru bir hareketi mümkün olabilir ve daha fazla kazanç için 0,670 dolarlık direnç seviyesinin aşılması gerekebilir.

Kritik Seviyeler Hangileri?

Kripto para birimi ADA için aşağı yönde potansiyel bir düşüş ivmesi göz önünde bulundurulmalı. Boğaların 0,560 dolarlık kritik desteği korumakta başarılı olması durumunda, paritenin yeni bir yükseliş denemesi yapabileceği göz ardı edilmemeli. Diğer taraftan eğer ADA fiyatının 0,6150 dolar seviyesinin üzerine çıkamama durumu, fiyatın aşağı yönlü bir seyir izlemeye devam edebileceğine işaret ediyor.

Şu anki duruma göre, anlık bir destek 0,560 dolar seviyesine yakın. Ancak, eğer bu destek de kırılırsa, bir sonraki önemli destek noktası 0,520 dolar civarında bekleniyor. Bu seviyeler altına inilmesi, 0,50 dolarlık bir testi beraberinde getirebilir. En güçlü destek ise 0,4880 dolar civarında bulunuyor.

Teknik göstergeler de işleri pek iç açıcı göstermiyor. 4 saatlik MACD, ADA/USD için düşüş bölgesinde ivme kazanıyor. RSI (Göreceli Güç Endeksi) ise şu anda 50 seviyesinin altında seyrediyor. Bu durum da olumsuz bir işaret olarak değerlendirilebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-ada-fiyat-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Üstün Yapay Zeka Modeli ChatGPT-4o Bu Altcoin’in Notunu Yükseltti! Yüzde 1000’lik Yükseliş Öngörüsü!
CoinTürk
Üstün Yapay Zeka Modeli ChatGPT-4o Bu Altcoin’in Notunu Yükseltti! Yüzde 1000’lik Yükseliş Öngörüsü!

last Monday at 12:10 PM

·

10 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)