Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

09/04/2023

·

137 views


Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Altcoinde Belirsizlik Hakim! › COINTURK

Özet Cardano (ADA) fiyatı 0,25 dolarlık kritik yatay destek alanında işlem görüyor, ancak haftalık ve günlük analizler karışık, bu nedenle gelecekteki trend belirsiz. Ancak aynı zamanda alçalan bir direnç...

Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Altcoinde Belirsizlik Hakim! › COINTURK

Özet

  • Cardano (ADA) fiyatı 0,25 dolarlık kritik yatay destek alanında işlem görüyor, ancak haftalık ve günlük analizler karışık, bu nedenle gelecekteki trend belirsiz.

  • Ancak aynı zamanda alçalan bir direnç çizgisinin altına inmiş gibi görünüyor, bu da düşüş eğilimi işareti olabilir.

  • Fiyatın 0,25 doların altına mı yoksa direnç çizgisinin üstüne mi kırılacağı, gelecekteki trendi şekillendirebilir.

  • Piyasa etkisi: Nötr

Cardano‘nun (ADA) fiyatı kritik bir yatay destek alanı içinde 0,25 dolardan işlem görüyor. Bölge yılbaşından bu yana mevcut. Haftalık ve günlük zaman dilimlerinden alınan okumalar karışık olup, fiyat şu veya bu yönde belirleyici bir hareket yapana kadar gelecekteki trendin yönünü belirlemeyi zorlaştırabilir.

ADA’da Kritik Bölge!

Haftalık zaman dilimindeki teknik analiz, ADA’nın 0,25 dolarlık yatay destek alanının hemen üzerinde gezindiğini gösteriyor. Bu durum yılın başından beri mevcut olan önemli bir destek alanıdır. Bölgedeki fiyat hareketi çelişkili işaretler veriyor. Yükseliş tarafında ADA görünüşte üçlü bir dip formasyonu yarattı. Üçlü dip yükseliş formasyonu olarak kabul ediliyor ve önemli ölçüde yukarı doğru hareket etmesi beklenebilir.

Düşüş yönünde ise fiyat Mayıs ayının başından bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altına geriledi. Daha yakın zamanlarda hat Temmuz ayındaki fiyatı reddederek uzun bir üst fitil oluşturdu. 0,25 dolarlık alanla birleştirildiğinde bu durum düşüş eğilimi olarak kabul edilen alçalan bir üçgen oluşturabilir.

ADA’nın Fiyat Geleceği Yorumu!

Üstelik haftalık RSI da belirsiz. Yatırımcılar, bir piyasanın aşırı alım veya aşırı satım durumunu değerlendirmek ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağını belirlemek için RSI’yı momentum göstergesi olarak kullanır. RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlüyse boğalar hâlâ avantajlı, ancak okuma 50’nin altındaysa tam tersi geçerli. RSI yükseliş eğilimi gösterirken trend çizgisinin kırılma riski var. Üstelik 50 seviyesinin altında olması düşüş eğiliminin işareti sayılabilir.

Bu nedenle fiyatın direnç çizgisinden mi yoksa 0,25 dolar alanının altına mı kırılacağı gelecekteki trendin yönünü belirleyebilir. Bir kırılma, 0,42 dolarlık direnç alanına %60’lık bir artışa neden olabilirken, bir kırılma, bir sonraki en yakın destek olan 0,15 dolara doğru %40’lık bir düşüş başlatabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-ada-fiyat-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Gözünüz Bu Altcoin’de Olsun! 2 Uzman 8x-14x Yükselmesini Bekliyor!
CoinTürk
Gözünüz Bu Altcoin’de Olsun! 2 Uzman 8x-14x Yükselmesini Bekliyor!

last Wednesday at 1:30 PM

·

21 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)