Cardano (ADA), eToro’nun kararı ile 3 ayın en düşük seviyesine geriledi

1 week ago    94 views
Telegram LinkedIn
Genius Yield | Automated Yield optimizer on Cardano Blockchain

Cardano blok zincirinin coin’i ADA, 8 Ağustos’tan bu yana görülmeyen seviyelere geriledi. Kripto para, bugün 1.58 dolara indi. ADA, 2 Eylül’de kaydedilen 3.10 dolarlık zirveden beri geçen yaklaşık 2.5 ayda yüzde 50’ye yakın değer kaybetti.

ADA’da son günlerdeki değer kaybı, popüler kripto para alım satım platformlarından eToro’nun ABD’de ADA ve TRX işlemlerini sonlandırma kararı aldığını açıklamasından sonra geldi. Şirket, yaptığı açıklamada, bu iki kripto paranın ABD’de listeden çıkarılma nedeninin düzenleyici koşullar olduğunu belirtti.

Cardano’nun kurucusu ve IOG CEO’su Charles Hoskinson ise eToro’nun aldığı kararın kendileri için tamamen sürpriz olduğunu fakat ADA’nın likidite sorunu yaşamayacağını ifade etti. eToro’nun orta ölçekte bir borsa olduğunu vurgulayan Hoskinson, kripto paralar konusunda en sert regülasyonun olduğu Japonya’da bile ADA’nın işlem gördüğüne dikkat çekti. Hoskinson ayrıca, eToro’dan hacim anlamında daha büyük bir borsa olan Bitstamp’in de ADA’yı listeleyeceğini söyledi. Rakamlar da Cardano kurucusunu doğruluyor. eToro, son 24 saatteki ADA işlemlerinin yaklaşık yüzde 1’ini oluşturuyor.

Hoskinson’ın bu açıklamları, ADA’daki değer kaybının önüne geçemedi. Görünüşe göre kripto paranın XRP gibi bir sorun yaşamasından endişe eden bazı yatırımcılar satışa yöneldi.

Öte yandan ADA gibi, eToro’nun listeden çıkarma kararı aldığı diğer kripto para TRX de yüzde 6 oranında düştü.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Daha önce takip ettiğimiz günlük grafikteki Alçalan Takoz formasyonu yapısını Düşen Kanal formasyonuna çevirdi. 1.496 destek seviyesi ilk defa test edileceği için güçlü bir seviye konumunda. Bu seviyeden tepki gelir ise alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Yükselişlerde 1.924 direnç seviyesi takip edilmeli. Düşen Kanal yukarı yönlü kırılıp üstünde hacimli bir mum ile kapanış yapmadığı sürece orta – uzun vadede yükseliş trendi başladı diyemeyiz.

Cardano (ADA) grafiği

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale

BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Uzmancoin
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.