Logo
Cardano Ecosystem

Uzmancoin

11/25/2021

·

281 views


Cardano (ADA), eToro’nun kararı ile 3 ayın en düşük seviyesine geriledi

Cardano blok zincirinin coin’i ADA, 8 Ağustos’tan bu yana görülmeyen seviyelere geriledi. Kripto para, bugün 1.58 dolara indi. ADA, 2 Eylül’de kaydedilen 3.10 dolarlık zirveden beri geçen yaklaşık 2.5 ayda yüzde 50’ye yakın değer kaybetti. ADA’da son günlerdeki değer...

Cardano (ADA), eToro’nun kararı ile 3 ayın en düşük seviyesine geriledi

Cardano blok zincirinin coin’i ADA, 8 Ağustos’tan bu yana görülmeyen seviyelere geriledi. Kripto para, bugün 1.58 dolara indi. ADA, 2 Eylül’de kaydedilen 3.10 dolarlık zirveden beri geçen yaklaşık 2.5 ayda yüzde 50’ye yakın değer kaybetti.

ADA’da son günlerdeki değer kaybı, popüler kripto para alım satım platformlarından eToro’nun ABD’de ADA ve TRX işlemlerini sonlandırma kararı aldığını açıklamasından sonra geldi. Şirket, yaptığı açıklamada, bu iki kripto paranın ABD’de listeden çıkarılma nedeninin düzenleyici koşullar olduğunu belirtti.

Cardano’nun kurucusu ve IOG CEO’su Charles Hoskinson ise eToro’nun aldığı kararın kendileri için tamamen sürpriz olduğunu fakat ADA’nın likidite sorunu yaşamayacağını ifade etti. eToro’nun orta ölçekte bir borsa olduğunu vurgulayan Hoskinson, kripto paralar konusunda en sert regülasyonun olduğu Japonya’da bile ADA’nın işlem gördüğüne dikkat çekti. Hoskinson ayrıca, eToro’dan hacim anlamında daha büyük bir borsa olan Bitstamp’in de ADA’yı listeleyeceğini söyledi. Rakamlar da Cardano kurucusunu doğruluyor. eToro, son 24 saatteki ADA işlemlerinin yaklaşık yüzde 1’ini oluşturuyor.

Hoskinson’ın bu açıklamları, ADA’daki değer kaybının önüne geçemedi. Görünüşe göre kripto paranın XRP gibi bir sorun yaşamasından endişe eden bazı yatırımcılar satışa yöneldi.

Öte yandan ADA gibi, eToro’nun listeden çıkarma kararı aldığı diğer kripto para TRX de yüzde 6 oranında düştü.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Daha önce takip ettiğimiz günlük grafikteki Alçalan Takoz formasyonu yapısını Düşen Kanal formasyonuna çevirdi. 1.496 destek seviyesi ilk defa test edileceği için güçlü bir seviye konumunda. Bu seviyeden tepki gelir ise alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Yükselişlerde 1.924 direnç seviyesi takip edilmeli. Düşen Kanal yukarı yönlü kırılıp üstünde hacimli bir mum ile kapanış yapmadığı sürece orta – uzun vadede yükseliş trendi başladı diyemeyiz.

Cardano (ADA) grafiği

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Uzmancoin

ORIGINAL SOURCE

https://uzmancoin.com/cardano-ada-etoron...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Uzmancoin

See more
Cardano kurucusundan Twitter’a Dogecoin teklifi
Uzmancoin
Cardano kurucusundan Twitter’a Dogecoin teklifi

10/29/2022

·

248 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X