Cardano (ADA) Ekibi Sessizliklerini Bozdu: Yeni Planlar Kapıda

5 days ago    156 views
Telegram LinkedIn

Cardano (ADA), 2021’nin ortalarına kadar sansasyonel bir performans sergilerken devamında ise sert düşüş yaşayanlardan oldu. Ethereum‘un (ETH) rakibi olarak bizzat Ethereum kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından hayata geçirilen ADA, 2022’de ise pek iyi bir başlangıç yapamadı. Ekip ise bunu değiştirmekte kararlı gibi gözüküyor.

IOHK İletişim Danışmanı Tim Harrison, yayınladığı gönderide aslında beklenen müjdelerden birisini verdi. Harrison, Cardnao topluluğuna ay ortası güncellemesinde bulundu ve 2022’ye yönelik ölçeklenme planlarını paylaştı.

ADA Ağında Proje Patlaması

Aktarılan bilgilere göre şu an Cardano ağında 199 proje geliştirilmekte ve bunun kesinlikle akıllı kontratlarının çalışmadığı iddia edilen Cardano için büyük bir gelişme olduğu söylenebilir.

Cardano CEO’su Hoskinson da eleştirilere yanıt verircesine yaptığı açıklamada hangi projenin 200. olmak istediğini sordu.

Who wants to be project 200? https://t.co/NTTAz3Gn7F

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) January 13, 2022

Hoskinson Aralık 2021’in sonlarında yaptığı açıklamada ağda 175’e yakın proje olduğunu aktarmıştı ve bu aslında kısa sürede 24 projenin daha eklendiğini göstermekte. 17 projenin ise 2022’nin ilk çeyreğinde yani Nisan ayına kadar piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Bu projelerin özellikleri ve hedefleri açıklanmasa da Cardano ağının büyümeye devam edeceği net bir şekilde görülmekte.

Cardano ağı Alonzo hard forkundan sonra ise Hydra hard forku ile ölçeklenebilirlikte devrim yapmaya hazırlanıyor. Hydra ile Cardano ağına L2 ağı getirilecek ve aynı Ethereum’un Polygon’u gibi bir işlevsellik kazandırılacak. ADA fiyatı ise bu büyük gelişmeler öncesinde 1,27 dolardan işlem görmekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!


FLICKTO 2ND IDO ROUND - hosted on ADAX – IS NOW LIVE!
The Flickto team has partnered with ADAX to host our first IDO round. This is your opportunity to invest in Flickto and obtain FLICK tokens at their lowest possible price. Learn more www.flickto.io
Read the article in Bitcoin Sistemi