Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

04/15/2024

·

85 views


Cardano (ADA) Diriliyor Mu? ADA Kaç Dolar Oldu?

İlk 10 içerisindeki yerini kaybeden ve piyasa değeri bakımından on birinci en büyük kripto para birimi olarak konumlanan Cardano (ADA), Plutus V2 akıllı sözleşmelerinde yaşadığı önemli büyümeyle dikkat...

Cardano (ADA) Diriliyor Mu? ADA Kaç Dolar Oldu?

İlk 10 içerisindeki yerini kaybeden ve piyasa değeri bakımından on birinci en büyük kripto para birimi olarak konumlanan Cardano (ADA), Plutus V2 akıllı sözleşmelerinde yaşadığı önemli büyümeyle dikkat çekiyor. Smart contract sayısında görülen bu artış, daha geniş kripto para piyasasının istikrara kavuştuğu bir döneme denk geliyor.

Cardano Ağında Son Durum

Smart Contract’lar, merkezi olmayan uygulamaların (dApps) aktif hale getirilmesinde ve blockchain’in otomatik işlemlerin daha basit hale getirilmesinde çok önemli bir rol oynuyor.

Buna bağlı olarak Cardano’nun smart contract tarafına odakalanması, onu blockchain platformları arasında önemli bir güç olarak konumlandırıyor.

15 Nisan tarihinde elde edilen verilere göre, 14 Nisan tarihi itibariyle Cardano ağındaki Plutus V1 ve Plutus V2 dahil olmak üzere toplam Plutus komut dosyası sayısı 41.743 gibi dikkat çekici bir rakama ulaştı ve 1 Nisan’la karşılaştırıldığında yaklaşık %3’lük bir artış gösterdiği görüldü.

Özellikle, bu rakamlar yazım saati itibariyle 6,470 olan Plutus V1 komut dosyalarını da sayıma dahil ediliyor ve 1 Nisan’daki 6,460’lık sayıyla kıyaslandığında %0.15’lik bir artışı ortaya koyuyor.

Bir diğer yandan, Plutus V2 komut dosyalarının sayısı ise 34.072’den %3,52’lik bir artışla 35.273 gibi bir sayıya yükseldi. Bu duruma bakıldığnıda Nisan ayı itibariyle 1.211 yeni Plutus sözleşmesinin sisteme dahil edildiği görülüyor.

Cardano Fiyat Görünümü

Geçtiğimiz günlerde yaşanan fiyat geri çekilmesi sonrası ADA, golden cross ile aynı hizada olan 0,86 dolar direnç seviyesindeki bir dirençle karşılaşmasının ardından düşüşe geçti.

Bu fiyat düzeltmesi geçtiğimiz ay ortaya çıktı ve Nisan ayında en azından şimdilik bir düzeltme belirtisi de göstermedi.

Yaşanan fiyat geri çekilmesi, 2024 yılında ortaya çıkan 788,85 milyar dolarlık altcoin zirvesinin 563,85 milyar dolarlık en düşük seviyesine ulaşmasıyla sonuçlanan %30’luk düşüşün bir yansıması olarak yorumlanabilir.

Tüm bunlara bağlı olarak Cardano’nun fiyatı geçtiğimiz ay yaklaşık %32 oranında düşüş yaşarken, geçtiğimiz hafta ise %20,08 oranında bir düşüş daha yaşadı.

Son olarak Cardano’nun (ADA) güncel fiyat durumuna bakacak olursak yazım saati itibariyle 0,4654 dolar seviyesinde işlem gördüğü anlaşılıyordu ki bu da %1’in altında bir fiyat hareketine işaret ediyordu. Ağda yaşanan bu pozitif gelişmelerin fiyata nasıl etki göstereceği ise şimdiden merak konusu olmuş görünüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-ada-dirili...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
22 Mayıs ADA Fiyatı Analiz Yorum! Cardano Yükselişe Geçmek İçin Direnç Altında Mücadele Ediyor
CoinTürk
22 Mayıs ADA Fiyatı Analiz Yorum! Cardano Yükselişe Geçmek İçin Direnç Altında Mücadele Ediyor

yesterday at 1:32 PM

·

16 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)