Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

09/29/2023

·

81 views


Cardano (ADA) Devri Kapandı Mı? Rakiplerinin Çok Mu Gerisinde Kaldı? Fiyet Yükselişi Mümkün Mü? › COINTURK

Bir zamanlar Cardano, kendi yerel kripto parası olan ADA ile birlikte en popüler blockchain’lerden birisi konumundaydı. Ancak, o zamandan bu yana daha popüler hale gelen diğer ağlar tarafından biraz geride...

Cardano (ADA) Devri Kapandı Mı? Rakiplerinin Çok Mu Gerisinde Kaldı? Fiyet Yükselişi Mümkün Mü? › COINTURK

Bir zamanlar Cardano, kendi yerel kripto parası olan ADA ile birlikte en popüler blockchain’lerden birisi konumundaydı. Ancak, o zamandan bu yana daha popüler hale gelen diğer ağlar tarafından biraz geride bırakılmış görünüyor.

Cardano Umut Veriyor Mu?

Cardano’nun azalan popülaritesi, piyasanın gözünden düştüğünü düşündürmekte. Bunun nedeni belki de geçmişte Ethereum (ETH) katili olarak da tanımlanmasıydı. Ancak şu ana kadar bu durum pek de gerçekleşmiş gibi görünmedi. Cardano’nun sosyal baskınlık metriği, düşüşte olduğu ve şu anda altı ayın en düşük seviyesinde olduğu için buna dikkat çekildi.

Düşük sosyal baskınlık, ADA’nın fiyat hareketindeki durumla birlikte aynı seviyelere geldi. Kripto para birimi şimdiye kadar 2023’ün başında elde ettiği tüm kazanımları kaybetti. Bununla birlikte, Aralık 2022 ve Ağustos 2023’te dibe vurduğu aynı seviyede de tekrar tekrar destek buldu. ADA, yazının yazıldığı sırada 0,25 dolardan işlem görüyordu.

Ayrıca, ADA mevcut düşük seviyelerde bazı alım ve birikim sinyalleri de verdi. Ancak, bu güçlü bir yükseliş veya geri dönüşünü desteklemek için de yeterli olmuş gibi görünmedi. Bu gözlemlere rağmen Cardano gelişimini sürdürmeye devam ediyor ve bu durum son altı ay içinde geliştirme faaliyetlerindeki artışta açıkça dikkat çekiyor.

Cardano (ADA) Geleceği

Peki, Cardano için bir gelecek var mı? ADA whale tarafından yakın zamanda yapılan bir analiz, Cardano ekosisteminde meydana gelen kayda değer gelişmelerden bazılarına vurgu yaptı. Bunlar arasında Layer-1 ve Layer-2 yükseltmeleri, Dapps, yönetişim ve NFT ile ilgili gelişmeler de bulunuyor.

Bu gelişmeler arasında OptionFlow’un test ağının başlatılması da bulunuyordu. Bu, Cardano blockchain’inde başlatılan merkezi olmayan bir seçenek protokolü olarak biliniyor. ADA balinası ayrıca Genius Yield adlı başka bir DeFi platformunun kısa süre önce test ağının ilk aşamalarını başlattığını da duyurdu. DeFi protokolü, otomatik bir getiri optimize edicinin yanı sıra konsantre bir likidite DEX‘ine de sahip.

Bu arada, NFT piyasası da büyük bir sıkıntının içerisindeymiş gibi görünüyor. Ancak Cardano kurucuları ve geliştiricileri, NFT’lerin gelecekte güçlü bir geri dönüş yapacağından hala emin görünüyor.

Elde edilen verilere dayanarak, Cardano’nun birden fazla alanda gelişmekte olduğunu görebiliriz. Bu, ağın DeFi ve blok zinciri alanındaki birden fazla segmentten büyüme fırsatlarından destek bulma çabalarının bir yansıması olarak düşünülebilir. Başka bir deyişle, Cardano’nun en iyi günleri önümüzde olabilir ve aynı durum kripto parası olan ADA için de geçerli olabilir.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-ada-devri-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
Geç Oldu Ama Başladı! İlk 10 Kripto Para Arasında Şimdi Buna Dikkat
CoinTürk
Geç Oldu Ama Başladı! İlk 10 Kripto Para Arasında Şimdi Buna Dikkat

last Friday at 5:35 PM

·

5 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)