Cardano (ADA)’da ”İkili Dip Formasyonu” Belirdi: Analistten Kritik Açıklama

4 days ago    107 views
Telegram LinkedIn
RavenDex, First Cross-Chain Swap DEX On The Cardano Ecosystem

Önde gelen kripto para analisti Michaël van de Poppe,  Cardano (ADA)’da ikili dip formasyonu oluştuğunu belirtti.

İkili dip formasyonu ne anlama geliyor?

İkili dip olarak tanımlanan bu formasyon, aşağı yönlü hareketin tamamlandığına ve güçlü yükselişin başlayacağına işaret eder.  Karşımıza ”W” harfine benzer bir yapı ortaya koyan ikili dip formasyonu, bizlere fiyatın artacağına dair sinyaller verebilir. Bu gelişme, satış baskısının sona erebileceğini ve tersine bir dönüşün başlayacağını gösteriyor. Poppe, altcoin’in eski zirvelerine dönmeden önce  küçük bir düzeltme yaşayacağını tahmin ediyor.  ADA en son ikili dip formasyonu gösterdiğinde, 3, 13 dolar seviyesine tırmanmıştı. Cardano, CoinMarketCap.com verilerine göre an itibariyle 69,7 milyar dolarlık piyasa değeri ve son 24 saatte yüzde 1 artış ve son 1 haftada yüzde 2,11 düşüşle 2,12 dolardan işlem görüyor.

Got there for #Cardano.

Personally, I'm more interested around the 3000 sats zone. pic.twitter.com/RCQ6E5klJB

— Michaël van de Poppe (@CryptoMichNL) October 13, 2021

 Cardano ekosisteminde meydana gelen son güncellemelre rağmen, altcoin’in fiyat ivmesi durgun kaldı. Özellikle Bitcoin’deki ralli göz önünde bulundurulduğunda ADA fiyatı yerinde saydı.

Ekim ayında yeniden canlanan kripto para piyasasının ADA’yı yeni zirvelere taşıması bekleniyordu. Ancak şu ana kadar varlık için kayda değer bir toparlanma olmadı.

Cardano, sosyal proje ve Blockchain yatırımları ile büyümeye devam ediyor

 Eylül ayında Cardano Zirvesi sırasında EMURGO tarafından kripto para odaklı girişimlere yapılan 100 milyon dolarlık yatırım, etkinlikte yapılan en önemli duyurulardan biriydi. Afrika merkezli birkaç girişime yapılan önemli yatırımlar ile Cardano Vakfı’nın ticari kolu, kıtada güçlü bir etkileşim oluşturdu. Cardano, bu girişimlere, özel ihtiyaçlarına bağlı olarak finans ve öğretime gibi çeşitli alanalrda destek sağlayacak. Dahası, ADA, ağda akıllı sözleşmeler işlevselliğinin tanıtılmasından sonra bir sonraki çabalarını Blockchain’e dayalı girişimler üzerinde yoğunlaştırdı.

 ADA Fiyatı Düşmeye Devam Edecek mi?

Buna amaç kapsamında, EMURGO aracılığıyla Cardano, Blockchain teknolojisinin benimsenmesini artırmak için bir dizi şirkete yatırım yaptı. Girişim şimdilik gözlerini kripto inovasyonunun merkezi olarak ortaya çıkan Afrika’ya odakladı. Aynı şekilde, projelere girişimlerini ekosisteme entegre etmeleri için gerekli desteği sağlamayı da amaçlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!


P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem.
P2P Finance is the first ecosystem that introduces an Affiliate / Referral program, with address milestones, to the DeFi industry. The P2P Token has 4 utilities, used to unlock the plethora passive earning opportunities within the platform. More Info - https://p2p.finance
Read the article in Kriptoarena

P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem