Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto (TK)

07/05/2022

·

360 views


Cardano (ADA Coin) Olumlu Sinyaller Veriyor

Yaklaşık bir yıl önce Alonzo güncellemesini başlatan Cardano (ADA Coin) akıllı kontratların etkisini hissetmeye başladı. Cardano topluluğu tarafından paylaşılan bir tabloya göre ekosistemde yer alan cüzdan sayısı ve toplam işlem miktarı doğrusal bir şekilde artıyor. Aynı zamanda haziran ayında...

Cardano (ADA Coin) Olumlu Sinyaller Veriyor

Yaklaşık bir yıl önce Alonzo güncellemesini başlatan Cardano (ADA Coin) akıllı kontratların etkisini hissetmeye başladı. Cardano topluluğu tarafından paylaşılan bir tabloya göre ekosistemde yer alan cüzdan sayısı ve toplam işlem miktarı doğrusal bir şekilde artıyor.

Aynı zamanda haziran ayında ekosistemde üretilen yeni token miktarı 5.4 milyona yükselirken GitHub üzerinde Cardano için açılan başlık sayısı 13 bini geçiyor.

GitHub Forumunda Cardano Konuşuluyor

Geliştiricilerin blok zincir projelerine ilgisini gösteren detaylardan biri de GitHub forumu. Satoshi Nakamoto, Bitcoin’in yaratılma sürecinde bu forum üzerinden diğer geliştiricilerle iletişim kurarak blok zincir teknolojisini yarattı. Son bir ayda GitHub üzerinde en fazla konu başlığı açılan projelerden biri Cardano oldu.

Cardano’da yakın zamanda bir önemli güncelleme daha başlatılacak. IOHK’ya göre Vasil güncellemesi ağda önemli performans ve yetenek yükseltmelerinin yanında geliştiriciler için daha iyi bir deneyim sunarak verimi artıracak. IOHK bu güncellemenin ardından daha fazla geliştiricinin topluluğa dahil olmasını bekliyor.

cardano altcoin

Ekosistemde yer alan merkeziyetsiz finans (DeFi) ve NFT odaklı projelerin sayısında da önemli bir artış göze çarpıyor. Mayıs düzeltmesine kadar 300 milyon dolar seviyesinde yer alan TVL miktarı ise son bir haftada 144 milyon dolara geriledi.

ADA Coin Fiyatında Son Durum

13 Haziran tarihinde 0,49 dolardan işlem gören ADA Coin şu anda 0,44 dolardan listeleniyor. Ancak ADA’nin performansını daha iyi anlamak için BTC/ADA tablosunu incelediğimizde aynı tarihte 0,000017 BTC olan ADA’nın şu anda BTC’ye göre yaklaşık %30 değer kazanarak 0,000023 dolara çıktığını görüyoruz.

Cardano’da Yeni Projelerin Sayısı Artıyor

Cardano üreticisi Input Output Hong Kong (IOHK) şirketi, ağda başlatılan birçok projeye destek veriyor. Ağın öncü DeFi’lerinden SundeaSwap ve MueslieSwap, TVL bakımından ilk beşte yer almaya devam ediyor.

TVL bakımından ilk sırada yer alan DeFi ise WingRiders (WRT Coin). WingRiders ekibi, Ethereum üzerinde bir köprü kurarak USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) gibi yüksek işlem hacmine sahip olan sabit kripto para birimlerini Cardano’ya taşıdı. Platformun TVL’si 50 milyon dolar civarında. Haziran ayında toplam ADA TVL’si %0,81 oranında geriledi.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on BeInCrypto (TK)

ORIGINAL SOURCE

https://tr.beincrypto.com/cardano-ada-co...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from BeInCrypto (TK)

See more
Cardano (ADA Coin) Nedir, Nasıl Alınır?
BeInCrypto (TK)
Cardano (ADA Coin) Nedir, Nasıl Alınır?

11/12/2022

·

213 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X