Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto (TK)

07/29/2022

·

358 views


Cardano (ADA Coin) Güncellemesinden Kötü Haber: Erteleniyor

Köklü blok zincir projelerinden Cardano (ADA Coin)’da Vasil güncellemesi için geri sayım devam ediyor. Daha önce bu ay içinde başlatılacağı belirtilen güncellemenin teknik bazı sorunlar nedeniyle birkaç hafta erteleneceği açıklandı. Cardano projesini yürüten Input Output Hong Kong (IOHK) resmi...

Cardano (ADA Coin) Güncellemesinden Kötü Haber: Erteleniyor

Köklü blok zincir projelerinden Cardano (ADA Coin)’da Vasil güncellemesi için geri sayım devam ediyor. Daha önce bu ay içinde başlatılacağı belirtilen güncellemenin teknik bazı sorunlar nedeniyle birkaç hafta erteleneceği açıklandı.

Cardano projesini yürüten Input Output Hong Kong (IOHK) resmi sosyal medya kanalı üzerinden yayınladığı videoda Vasil güncellemesi hakkındaki son gelişmeleri paylaştı.

Cardano (ADA Coin) Vasil Güncellemesinde Son Durum

IOHK teknik sorumlusu Kevin Hammond, kripto para borsaları ve API geliştiricileri gibi tarafların güncellemeye tam olarak hazır olabilmesi için süreye ihtiyaç duyduklarını açıkladı;

Kripto para borsaları ve API geliştiricileri de dahil olmak üzere tüm tarafların güncellemeye tamamen hazır olmaları gerekiyor. Bu nedenle Vasil güncellemesini birkaç hafta daha ertelemek zorunda kalacağız. Bu güncelleme bizim için inanılmaz derecede önemli. Ana ağa güncellemeyi sorunsuz bir şekilde eklemek için hazır olmak istiyoruz.

Vasil güncellemesi bu ay başında test ağına başarılı bir şekilde eklenmişti. Test ağında birçok farklı yönden test edilen güncellemede bulunan sorunların düzeltildiği ancak güvenlik adına testlerin bir süre daha devam edeceği belirtildi.

Amacımız Vasil güncellemesine giderken son pürüzleri ortadan kaldırmak. Yaptığımız şey test sayısını artırmak, bunları yaparken sağlamalarını ihmal etmemek ve acele etmemek.

Vasil Güncellemesi Nedir?

Cardano blok zincir ağı geçen yaz başlattığı Alonzo güncellemesi ile sistemine akıllı kontratları eklemeyi başardı. Bu sayede ekosisteme Pavia gibi NFT odaklı projelerin yanında WingRiders gibi merkeziyetsiz finans (DeFi) platformları kuruldu.

Cardano ADA

Vasil güncellemesi, Alonzo’nun ardından sisteme eklenecek en kapsamlı güncelleme olacak. Bu yükseltme ile sistemin hızı ve ölçeklenebilirliği daha ileri bir noktaya taşınacak. Bunun yanında akıllı kontratlara daha gelişmiş araçlar eklenerek merkeziyetsiz uygulama kapasitesi artırılacak.

IOHK bu güncellemenin mayıs ayında tamamlanacağını belirtmişti. Ancak piyasa koşulları ve yeni ekleme ihtiyaçları öne sürülerek güncelleme Temmuz sonuna ertelendi.

Cardano (ADA Coin) Fiyatı

Kripto para piyasasında Ethereum rüzgarı esiyor. İki haftadır sürmekte olan değer kazançları sonrası ADA Coin fiyatı bu sabah 0,54 dolara kadar yükseldi. Güncellemenin ertelenme duyurusu henüz fiyatta olumsuz bir tablo yaşanmasına neden olmadı. Buna karşılık ADA Coin fiyatı güncelleme duyurusunun ardından BTC’ye göre %20 değer kazandı.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on BeInCrypto (TK)

ORIGINAL SOURCE

https://tr.beincrypto.com/cardano-ada-co...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from BeInCrypto (TK)

See more
Cardano (ADA Coin) Nedir, Nasıl Alınır?
BeInCrypto (TK)
Cardano (ADA Coin) Nedir, Nasıl Alınır?

11/12/2022

·

209 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X