Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

02/26/2024

·

36 views


Cardano (ADA) Coin Fiyatı Keskin Bir Harekete Hazırlanıyor

Haftalık grafikte ADA Coin fiyatı yükseliş sinyali veriyor. Elliot dalga sayımına göre hedeflenen zirve 0,82 dolar. 0,58 dolar altı kapanışlar 0,52 dolar ve altındaki diplere düşüş getirebilir. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano (ADA) Coin Fiyatı Keskin Bir Harekete Hazırlanıyor

Bitcoin 51.300 dolarda ve altcoinlerin bir bölümü yatay seyrini sürdürüyor. Pozitif ayrışanlar yeni zirveleri çoktan yaptı. Ancak ADA Coin gibi popüler kripto paralar henüz beklenen ralliye başlayabilmiş değil. Bunun temel nedeni BTC fiyat dalgalanmasının ortasında yatırımcıların burada kazanç potansiyeli görmemesi olabilir. Peki gerçekten böyle mi?

Cardano (ADA)

ADA Coin fiyatı yazı hazırlandığı sırada 0,58 dolarda bulunuyor. Haftalık grafikteki okumalar fiyatın nihayet üst üste iki haftadır yatay direnç alanı üzerinde kapandığını söylüyor. Bu tarz dönüşler zayıf da olsa trend değişimi için önemli sinyaller içerir ve orta vadede iyimserliği besler. Özellikle 3 dolarlık fiyatları boğada gördüğü ve önceki zirvesinin çok üzerine çıktığı için ADA Coin tamamen gözden çıkarılmış bir alternatif değil.

Kısa vadede fiyat hareketi yükseliş eğilimi gösterse de zayıflayan RSI aşağı yönlü risklere dikkat çekiyor. BTC için de benzer bir görünüm söz konusu ancak kümülatif değer grafiğinde işler yolunda olduğundan şimdilik endişelenecek bir durum olmayabilir.

ADA Coin Fiyat Tahmini

Haftalık grafikle benzer şekilde günlükte de okumalar pozitif. 8 Şubat tarihinde azalan direnç çizgisinden kurtulan boğalar 20 Şubat’a geldiğimizde 0,64 dolar zirvesine ulaştı. Şimdiyse kilit 0,58 dolar bölgesinin üzerinde tutunuyor.

Günlük grafikte moral veren diğer bir detaysa Elliot dalga sayımıdır. Burada yükseliş hareketinin devamından yana bir okuma söz konusu. Trend yönü ve dip/zirve seviyelerini belirlemede sıklıkla kullanılan Elliot dalga sayımı birçok büyük hareketi önceden duyurmasıyla meşhur.

Elliot dalga sayımına göre ADA Coin fiyatı günlük grafikte beşinci dalgayı tamamlamaya hazırlanıyor. Burada hedef zirve 0,82 dolarda. Tahmin edilen zirve görüldükten sonra fiyat düzeltmesinin başlaması ve kar satışlarıyla fiyatın sıçramayı başlattığı noktaya dönmesi gerekecek.

Yükseliş tahmini bir yana eğer 0,58 dolar altı kapanışlar görmeye başlarsak ADA Coin fiyatı keskin satışlar görebilir. Zirveyi görmeden dibe yuvarlanacak altcoin bu senaryoda 0,52 dolar ve altındaki dipleri hedefleyecektir.

Bitcoin fiyat performansı ADA Coin tahmininin yönü konusunda son derece belirleyici olacak ve 50.400 dolar üzeri kapanışlar önemli.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-ada-coin-f...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı
CoinTürk
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı

yesterday at 4:16 PM

·

7 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)