Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

09/15/2023

·

105 views


Cardano (ADA) daje bycze sygnały pomimo trwającej korekty

Cardano (ADA) przechodzi korektę i utworzyło byczą formację podwójnego dna. Pomimo tych byczych sygnałów, Cardano spadło poniżej ważnego horyzontalnego poziomu wsparcia. Bycze odwrócenie trendu nie może...

Cardano (ADA) daje bycze sygnały pomimo trwającej korekty

Cardano (ADA) przechodzi korektę i utworzyło byczą formację podwójnego dna.

Pomimo tych byczych sygnałów, Cardano spadło poniżej ważnego horyzontalnego poziomu wsparcia. Bycze odwrócenie trendu nie może zostać potwierdzone, dopóki cena go nie odzyska.

Cardano spada poniżej wsparcia, ale tworzy byczą formację

Analiza techniczna z dziennego interwału dostarcza mieszanych sygnałów dla Cardano.

Po niedźwiedziej stronie cena spadła poniżej horyzontalnego obszaru wsparcia przy 0,26 USD. Jest to krytyczny obszar, ponieważ zapewniał wsparcie od dołka z 10 czerwca. W tym czasie cena odbiła się i utworzyła długi dolny knot (zielona ikona) przed zatwierdzeniem obszaru jako wsparcia.

Aktualnie Cardano waha się tuż nad poziomym obszarem wsparcia 0,25 USD. Jest to ważny obszar wsparcia, który obowiązuje od początku roku.

Jednak akcja cenowa od 14 lipca mieści się w równoległym kanale spadkowym. Kanały te zazwyczaj zawierają formacje korekcyjne. Jeśli tak, oznaczałoby to, że spadek od 14 lipca ma charakter korekcyjny, a nie jest początkiem nowego ruchu w dół. W takim przypadku prawdopodobne byłoby wybicie z kanału.

Sponsorowane

Sponsorowane

Co więcej, od dnia 14 sierpnia cena utworzyła formację podwójnego dna. Podwójne dno uważa się również za byczą formację i zostało połączone z byczą dywergencją na wskaźniku RSI (zielona linia).

Bycza dywergencja występuje, gdy spadek ceny łączy się ze wzrostem impetu. Zazwyczaj prowadzi ona do odwrócenia trendu na wzrostowy. Co więcej, jest to tym bardziej prawdopodobne, że zbiega się z byczą formacją. Akcja cenowa wewnątrz tego obszaru daje sprzeczne sygnały. Po byczej stronie, ADA najwyraźniej utworzyła formację potrójnego dna (zielone ikony).

Dzienny wykres ADA
Wykres ADA/USDT dzięki Tradingview

Wybicie ceny Cardano z kanału prawdopodobnie doprowadzi do wzrostu o 30% do następnego oporu na poziomie 0,32 USD. Jeśli jednak cena zostanie odrzucona, spadek o 20% do linii wsparcia kanału na poziomie 0,20 USD będzie prawdopodobnie przyszłym scenariuszem cenowym.

Sponsorowane

Sponsorowane

Prognoza ceny ADA: Czy odzyska horyzontalny poziom wsparcia?

Podobnie jak w przypadku dziennych interwałów, sześciogodzinny wykres zapewnia mieszane odczyty.

Po pierwsze, akcja cenowa wykazuje zarówno bycze, jak i niedźwiedzie sygnały. Chociaż ADA wybiła się z krótkoterminowej spadkowej linii oporu, nadal znajduje się poniżej niewielkiego horyzontalnego obszaru 0,25 USD. Musi go odzyskać, aby można było mówić o trendzie wzrostowym.

RSI również daje mieszane sygnały. Wskaźnik rośnie i wygenerował byczą dywergencję. Jednak nie wzrósł jeszcze powyżej 50, co jest wymagane do potwierdzenia byczego trendu.

6-godzinny wykres Cardano
Wykres ADA/USDT dzięki Tradingview

W związku z tym prognoza Cardano określi, czy cena wybije się z kanału i obszaru 0,26 USD, czy też zostanie odrzucona. Wzrost o 30% może nastąpić w przypadku wybicia. Natomiast spadek o 20% jest prawdopodobny, jeśli cena zostanie odrzucona.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://pl.beincrypto.com/cardano-ada-by...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from BeInCrypto Polska

See more
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?
BeInCrypto Polska
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?

10/23/2023

·

131 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)