Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

06/29/2023

·

47 views


Cardano (ADA) rośnie: Bycze odwrócenie czy rajd ulgi?

Cardano (ADA) zainicjowało gwałtowne odbicie w dniu 10 czerwca, ale nie zdołała go utrzymać. Późniejszy spadek sugeruje, że trend jest nadal niedźwiedzi. Jeśli cena Cardano utraci obecny horyzontalny poziom...

Cardano (ADA) rośnie: Bycze odwrócenie czy rajd ulgi?

Cardano (ADA) zainicjowało gwałtowne odbicie w dniu 10 czerwca, ale nie zdołała go utrzymać. Późniejszy spadek sugeruje, że trend jest nadal niedźwiedzi.

Jeśli cena Cardano utraci obecny horyzontalny poziom wsparcia, może to wywołać masową wyprzedaż. Ta może doprowadzić do nowego rocznego dołka.

Cardano walczy o utrzymanie wzrostu

Analiza techniczna Cardano na dziennych interwałach wskazuje, że cena ADA odbiła się o 39% w okresie od 10 do 25 czerwca. Odbicie rozpoczęło się, gdy cena spadła do nowego rocznego dołka w dniu 10 czerwca. Następnie odzyskała horyzontalny obszar wsparcia na 0,25 USD.

Spowodowało to również powstanie bardzo długiego dolnego knota (zielona ikona), oznaczającego presję na kupno. Sugeruje to, że na rynku istnieje presja zakupowa, ponieważ sprzedający nie byli w stanie doprowadzić do dalszego spadku ceny. Zamiast tego kupujący przejęli kontrolę i spowodowali, że cena zamknięcia była znacznie wyższa niż dołek.

Sponsorowane

Sponsorowane

Pomimo odbicia, cena ADA nie zdołała utrzymać wzrostu i od tego czasu spadła. Prawie ponownie osiągnęła obszar 0,25 USD.

Dzienny wykres Cardano
Wykres ADA/USDT dzięki Tradingview

Ponadto tygodniowy wskaźnik siły względnej (RSI), którego inwestorzy używają do oceny dynamiki rynku i określenia, czy aktywa są wykupione czy wyprzedane, pokazuje niedźwiedzi odczyt.

Gdy odczyt RSI jest powyżej 50, trend wzrostowy wskazuje na przewagę kupujących. Natomiast odczyt poniżej 50 sugeruje coś przeciwnego. Poziom 50 i opadająca linia trendu (czarna) odrzuciły RSI, co jest sygnałem niedźwiedziego trendu.

Prognoza ceny ADA: Liczba fal sugeruje, że cena spadnie

Bliższe spojrzenie na liczbę fal daje niedźwiedzi odczyt, który sugeruje, że Cardano ostatecznie utraci horyzontalny obszar wsparcia 0,25 USD. Teoria fal Elliotta obejmuje analizę powtarzających się długoterminowych wzorców cenowych i psychologii inwestorów w celu określenia kierunku trendu.

Liczba fal sugeruje, że Cardano kończy piątą i ostatnią falę ruchu spadkowego (kolor biały). W związku z tym prawdopodobne są nowe dołki.

Sponsorowane

Sponsorowane

Akcja cenowa jest również zgodna z niedźwiedzią prognozą. Cena ADA załamała się z rosnącego kanału równoległego, co sugeruje, że zakończyła korekcyjną falę czwartą i rozpoczęła falę piątą. Jeśli scenariusz ten jest prawidłowy, to najbardziej prawdopodobnym celem dla dolnej części fali piątej jest poziom 0,17 USD.

Cel ten znajduje się na poziomie 1,61 zewnętrznego zniesienia fali czwartej. Dzienne zamknięcie poniżej obszaru 0,25 USD potwierdzi, że jest to prawidłowe liczenie.

12-godzinny wykres ADA
Wykres ADA/USDT dzięki Tradingview

Pomimo tej niedźwiedziej prognozy dla Cardano, ruch powyżej dołka fali pierwszej na poziomie 0,35 USD będzie oznaczał, że trend jest nadal zwyżkowy.

W takim przypadku cena ADA może wznowić wzrost do 0,50 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://pl.beincrypto.com/cardano-ada-by...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from BeInCrypto Polska

See more
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?
BeInCrypto Polska
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?

10/23/2023

·

56 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)