Cardano (ADA) 2018’den Beri En Yüksek Haftalık Kapanışına Ulaşabilir!

Habercoin 1 year ago Report
Telegram LinkedIn

Cardano (ADA) fiyatı, Mayıs 2018’den beri ilk defa 0.166 dolarlık uzun vadeli direnç seviyesinin üzerinde bir haftalık kapanışa ulaşmak üzere. BeInCrypto’da yer alan Valdrin Tahiri analizine göre bu seviyenin üzerindeki haftalık kapanış, son derece “bullish” bir durum ve Cardano’nun 0,21-0,26 dolar aralığına doğru çıkma olasılığının yüksek olduğunu gösterir.

Cardano için uzun vadeli direnç

ADA, 0,017 dolara düştüğü Mart ayından bu yana arttı. Ralli, Temmuz ayında 0,166 dolarlık direnç alanına ulaştığında durdu. Bu alan aynı zamanda en son aşağı yönlü hareketin gerçekleştiği 0.382 Fib geri çekilme seviyesidir.

İlk reddin ardından ADA destek buldu ve bu seviyenin üzerine çıkmak için başka bir girişimde bulundu. Bu seviyenin üstüne ulaşmış olsa da, coin Mayıs 2018’den bu yana bu direnç alanının üstünde haftayı kapatamadı.

Analiste göre bu seviyenin üzerinde haftayı kapatmakta başarılı olursa sonraki direnç alanları 0,21 dolar ve 0,26 dolar; yani 0,5 ve 0,618 Fib geri çekilme seviyelerinde bulunur. Teknik indikatörler yükseliş eğilimi gösteriyor. RSI’daki düşüş sapmasına rağmen sonuç olarak çoktan bir düşüş meydana gelmişti ve RSI yine 70’in üzerine çıkıyor. Bir ivme indikatörü olan stokastik ösilatördeki yükseliş eğilimi ve haftalık kapanış, 0.166 doların üzerinde bir yükseliş eğilimi olduğunu teyit edebilir.

Gelecekteki olası fiyat hareketleri

Analiste göre günlük grafik, ADA’nın nihayet 22 Kasım’dan beri çıkmakta zorlandığı 0.172 dolarlık direnç alanının üzerine çıkmayı başardığını gösteriyor. Fiyat kırılmasından bu yana hareket, destek alanının yeniden test edileceğine ve doğrulanacağına işaret ediyor. Tahiri için teknik göstergeler yükseliş eğilimi gösteriyor.

İki saatlik grafik ayrıca ADA’nın yükselen bir destek çizgisini takip ettiğini ve bu çizginin üzerinde olduğu sürece artmaya devam etmesinin beklendiğini gösteriyor. Beincrypto analistine göre günlük ve haftalık zaman dilimlerine benzer şekilde, teknik göstergeler yükseliş gösteriyor ve ADA’nın yükselmeye devam etme olasılığını destekliyor.

Kripto para trader’ı “The EW Guy” fiyatın hızlandırılmış bir oranda 0,40 ve hatta potansiyel olarak 0,60 dolara yükseldiğini gösteren bir ADA grafiğini ortaya koydu.

Cardano (ADA) dalga sayısı

Dalga sayısı, ADA’nın muhtemelen genişletilmiş bir üçüncü döngü dalgasında (beyaz renk) olduğunu gösterirken dalga sayısı siyah ile gösteriliyor. Analiste göre 3.dalganın zirve noktası için muhtemel bir hedef 0.29 dolarda bulunuyor. Ayrıca analiste göre en olası senaryo, ADA’nın genişletilmiş bir 3.dalganın 1.dalgasında olması.

Analiste göre dalga 1 için alt dalga sayısı aşağıda turuncu olarak gösteriliyor ve ADA’nın alt-dalga 5’te olduğu gösteriliyor; hareketin tepe noktası için hedef 0,22 dolarda bulunuyor. Ardından bir düzeltme beklenebilir.

Sonuç

Analist, kısa vadeli bir düşüş gerçekleşme olasılığı bulunsa da; Cardano’nun kademeli olarak 0,21-0,26 dolar aralığına doğru yükselmesini bekliyor.

Original Source: https://www.habercoin.net/cardano-ada-2018den-beri-en-yuksek-haftalik-kapanisina-ulas...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.

Join Our Weekly Newsletter of Cardano

Your weekly dose of Cardano news straight to your inbox!
Genius X is launching its Initial Stake Pool Offering (ISPO) Starting on May 15, 2022
Revolutionize the business accelerator experience and provide unparalleled support for ambitious crypto startups, Genius X is raising funds through a public ISPO and helping foster innovation in the Cardano ecosystem. CLICK HERE!
READ THE ORIGINAL ARTICLE ON >> Habercoin