Logo
Cardano Ecosystem

Kriptoteknikhaber

12/07/2022

·

162 views


Cardano, 2023 İçin Çarpıcı Tahmin Aldı - Kripto Teknik Haber

Cardano (ADA) Cardano odaklı Twitter hesabı ADA Whale, 2023 yılında Cardano için çarpıcı bir tahminde bulundu. Cardano ağı, yönetişim ve merkezi olmayan karar alma sürecini başlatan bir sonraki çağ olan...

Cardano, 2023 İçin Çarpıcı Tahmin Aldı - Kripto Teknik Haber
Cardano (ADA)
Cardano (ADA)

Cardano odaklı Twitter hesabı ADA Whale, 2023 yılında Cardano için çarpıcı bir tahminde bulundu. Cardano ağı, yönetişim ve merkezi olmayan karar alma sürecini başlatan bir sonraki çağ olan Voltaire Çağı’na giriyor. ADA Whale’e göre 2023, Cardano için yönetim yılı olacak. Cardano’nun son birkaç yıldır yetişmeye çalıştığını kaydetti; şimdi, kendi kendini yönetmeye doğru ilerlerken, gerçek potansiyeli ortaya çıkacağını belirtti. 2023 yılı, Cardano’nun COTI ağı ile işbirliği içinde geliştirdiği algoritmik sabit para birimi olan Djed sabit para biriminin lansmanını göreceği için Cardano için hareketli bir yıl olacak.

2023 is going to be the year of governance for Cardano. That’s interesting because in 2020-22 we were mostly playing catch up to other chains in areas like DeFi, therefore by definition letting them set the narrative and dancing to their tune. The tables will turn…

— ADA whale (@cardano_whale) December 7, 2022

Cardano blok zincirinin resmi ticari kolu ve kurucu kuruluşu olan EMURGO, ABD Doları destekli yeni stablecoin USDA’nın 2023’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesini planladığını duyurdu. Geçen ay Cardano, sıfır bilgili veri koruma tabanlı bir yan zincir olan Midnight’ı ve yakında çıkacak olan token’ı Dust’ı tanıttı.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Kriptoteknikhaber

ORIGINAL SOURCE

https://www.kriptoteknikhaber.com/cardan...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Kriptoteknikhaber

See more
Cardano Djed Lansman Tarihi Açıklandı - Kripto Teknik Haber
Kriptoteknikhaber
Cardano Djed Lansman Tarihi Açıklandı - Kripto Teknik Haber

last Wednesday at 4:08 PM

·

7 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X