Logo
Cardano Ecosystem

KriptoArena

06/09/2022

·

270 views


Cardano 1 Doları Geçebilecek mi? Buz Dağının Görünen Yüzü!

Son 7 gün içerisinde yaşadığı inanılmaz yükselişle yatırımcıların dikkatini çeken Cardano, kripto para piyasasında merak uyandırdı. Analistler, son 1 haftalık grafiğinde yüzde 15 seviyelerinde artış yaşayan popüler altcoin’in yükseliş nedeninin, Vasil güncellemesi olduğunu öne sürüyor. Peki, ADA 1 dolar...

Cardano 1 Doları Geçebilecek mi? Buz Dağının Görünen Yüzü!

Son 7 gün içerisinde yaşadığı inanılmaz yükselişle yatırımcıların dikkatini çeken Cardano, kripto para piyasasında merak uyandırdı. Analistler, son 1 haftalık grafiğinde yüzde 15 seviyelerinde artış yaşayan popüler altcoin’in yükseliş nedeninin, Vasil güncellemesi olduğunu öne sürüyor. Peki, ADA 1 dolar seviyesini geçebilecek mi? İşte birçok yatırımcının merak ettiği detaylar…

Vasil Hard Fork için geri sayım başladı!

Kripto para piyasasında en çok kazanan 10 token arasında lider olan ADA, ağda yaşanan güncelleme gelişmeleriyle beraber yüzde 14’lük bir yükselişle 0,63 dolar seviyelerine kadar yükselmiş bulunuyor. Yatırımcılar için en önemli şey ise yeni gelecek Vasil güncellemesi olarak karşımıza çıkıyor. Cardano projesinin kurucusu Charles Hoskinson ve geliştirici Sooraj Saju’nun verdiği ayrıntılara göre, Vasil güncellemesinin 29 Haziran’da hayata geçmesi bekleniyor. Uzun bir süredir düşüş yaşayan bu altcoin için yatırımcılar, 1 dolar seviyesi için son derece umutlu gözüküyor.

Bir diğer yandan ise Cardano geliştiricileri yoğun bir şekilde ölçeklenebilirlik üzerinde çalışıyor. Sooraj’a göre gelecek yükseltme, “işlemi daha büyük hale getirecek” ve “daha büyük işlemler daha yüksek ücretlere ve daha düşük verimle sonuçlanacak”. Bir diğer yandan Sooraj, sözlerine şu şekilde devam ediyor:

“Artık zincire bir komut dosyası gönderebilirsiniz ve ardından bir referans yoluyla onunla etkileşime girebilirsiniz. Bu, işleminizde tüm uygulama mantığına sahip olmak yerine akıllı bir sözleşmeyle etkileşim kurmanın çok hafif bir yolu”

Hatırlayacağınız üzere Cardano daha önce de büyük güncellemeler almıştı ve bu gelişmeler sonucunda büyük kazanımlarda göstermişti. 2021 yılı Eylül ayında gelen Alonzo güncellemesiyle beraber ADA, yüzde 200’lük bir büyüme yaşamıştı. Bir diğer yandan tabii ki de yatırımcıların yüzde 1600’lük bir büyüme kaydeden Mary güncellemesini de unutmayacakları kesin görünüyor.

Cardano için birçok yenilik yolda!

Öte yandan daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz Vasil hard fork güncellemesinin haricinde Cardano ekosisteminin sabırsızlıkla beklediği birçok gelişme de bulunuyor. Cardano ağı, DJED, algoritmik stablecoin ve işlemlerin önceden oluşturulmuş bloklara ayrılmasını sağlayan girdi onaylayıcıları üzerinde önemli adımlar attı. Eylül 2021’de ağda akıllı sözleşmelerin kabul edilmesinden bu yana, merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler), lansman tarihlerine yaklaşan bir dizi ilginç gelişmelerle ağda istikrarlı bir şekilde büyüdü.

 İlk 5'e Girdi!

Cardano’nun büyümesiyle beraber artan suçlamalarla beraber Kurucu Hoskinson, Cardano’nun yenilikçi yanını savunarak, ADA’yı “pumplamaktan” sorumlu olduğu yönündeki suçlamaları da şu şekilde reddediyor:

“Yenilik yapmıyor musunuz? Hangi tanıma göre? Uygun bir hisse kanıtı (PoS), euxto, hard fork birleştirici, Cardano ağı, plutus, Marlowe, katalizör, yerel varlıklar, babel ücretleri, mithril, hidra’yı piyasaya süren ilk üçüncü nesildik”

“Tanrım, yalan bile söyleyemiyorlar…”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on KriptoArena

ORIGINAL SOURCE

https://www.kriptoarena.com/cardano-1-do...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from KriptoArena

See more
Bu Olay Bitcoin, SHIB, DOGE ve Altcoinleri Vurabilir!
KriptoArena
Bu Olay Bitcoin, SHIB, DOGE ve Altcoinleri Vurabilir!

11/21/2022

·

45 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more

Featured ISPOs

Genius X
GENSX ISPOACTIVE

250M $GENSX · Ends in 09/12/2022


Featured Projects

Ada Handle
Ada Handle

NFT

Featured

Featured Events

Cardano Summit 2022
Cardano Summit 2022

11/20/2022 - 11/22/2022 · Lausanne, Switzerland


    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X