Büyük Haber Yakında! Popüler Altcoini Neler Bekliyor?

Coin Turk 6 days ago Report
Telegram LinkedIn

Okuma Süresi: 2 Dakika

Tarım dışı istihdam verisi kripto paraları bir nebze sarsmış olsa da Bitcoin yeniden toparlanıyor. BTC yazı hazırlandığı sırada 23.000 doların üzerinde alıcı buluyor. Mayıs ve haziran kaosundan sonra Temmuz iyi bir toparlanma fırsatı sunmuştu. Fakat bu son birkaç aydır yaşanan düşüşlerden daha az etkilenen bir altcoin var. Sürekli ertelenen tarih onu bu süreçte ayakta tuttu.

Cardano (ADA) Vasil Hard Fork

Evet, aylardır Vasil hard fork erteleniyor ve aylardır ADA yatırımcıları ay sonlarını bekliyor. Hoskinson tarafından yapılan son açıklamaya göre teknik hatalar büyük ölçüde çözüldü ve ağustos sonuna kadar büyük güncelleme yayınlanacak. Geçtiğimiz ay ve ondan önce, hatta mayıs ayında da Vasil için “yakında” açıklamaları yapılıyordu. Yine bir sürpriz olmazsa artık Cardano büyük güncellemesine kavuşacak.

Vasil, Cardano’ya gelişmiş akıllı sözleşme yetenekleri getireceği için hem yatırımcılar hem de geliştiriciler tarafından merakla bekleniyor. Henüz ciddi anlamda bir ekosistem oluşturamayan Cardano, yolun başında olduğu için oldukça iyi bir potansiyele sahip. DeFi ve NFT gibi kategorilerde eğer ciddi projeler ağı kullanmaya başlarsa veya ekip kendi markalarını oluşturmaya odaklanırsa ADA fiyatının orta, uzun vadede hızla arttığını görebiliriz.

Cardano (ADA) Yorum

Peki kısa vadeli beklentiler neler? Cardano‘nun 0,546 dolarlık tepeden son dönüşü, 200 EMA’dan (yeşil) bir satın alma baskısı yenilenmesi gördü. Son üç gün içinde, ADA’nın 4 saatlik zaman diliminde azalan kanalı (beyaz) 0,5-0,51 dolar direnç aralığında durgunluk gördü. ADA grafiğinde 200 EMA, sağlam bir destek bölgesi oluşturmak için üç haftalık trend çizgisi desteğiyle (beyaz, kesikli) aynı zamana denk geldi. Bu destek seviyesi, 0,509 dolarlık bölgede Kontrol Noktasının (POC, kırmızı) ötesine geçmekte zorlanan desenli bir kırılmayı tetikledi. Bu arada, fiyat hareketi nispeten düşük bir volatiliteye sahip.

0,5 dolarlık bölgede daha yüksek fiyatların reddedilmesiyle ADA, POC yakınında bir sıkıştırma görebilir. Kontrol Noktasının (POC, kırmızı) üzerinde ani bir satın alma canlanması 0,52-0,54 dolar aralığına doğru bir toparlanma yolu açabilir. Trend çizgisi desteğinin altındaki herhangi bir kapanış, yükseliş eğilimlerini geçersiz kılabilir. ADA yatırımcılarının kısa vadede 0,51 dolar üzerindeki kapanışları izlemesi ve Vasil hakkında yapılacak yeni duyuruları takip etmesi önemli.

Elbette kripto paraların genel yönü bu süreçte belirleyici olacak. Vasil beklentisi ADA fiyatının Mayıs ve Haziran aylarındaki büyük yıkımdan kurtardı bakalım ralliyi de başlatabilecek mi?

Original Source: https://coin-turk.com/buyuk-haber-yakinda-populer-altcoini-neler-bekliyor?utm_source=...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.

Join Our Weekly Newsletter of Cardano

Your weekly dose of Cardano news straight to your inbox!
GADA Finance is launching its Initial Stake Pool Offering (ISPO) Starting on June 29, 2022
Being the first permissionless and community-governed launchpad on Cardano, we intend to raise funds through a public ISPO which will enhance the Cardano ecosystem. CLICK HERE!
READ THE ORIGINAL ARTICLE ON >> Coin Turk