Logo
Cardano Ecosystem

KriptoArena

06/18/2023

·

97 views


Bu Kripto Para Platformu 3 Altcoin'i Delist Ettiğini Duyurdu!

Kripto para platformları yakın zamanda SEC’in menkul kıymet olarak gördüğü altcoin projelerini açıklamasıyla beraber harekete geçti. Robinhood gibi harekete geçen kripto para borsalarının ardından bu...

Bu Kripto Para Platformu 3 Altcoin'i Delist Ettiğini Duyurdu!

Kripto para platformları yakın zamanda SEC’in menkul kıymet olarak gördüğü altcoin projelerini açıklamasıyla beraber harekete geçti. Robinhood gibi harekete geçen kripto para borsalarının ardından bu platform, Solana, Polygon ve Cardano’yu düzenleyici netlik eksikliğini gerekçe göstererek delist etti! İşte detaylar…

Bu kripto para platformu 3 altcoin’i delist edecek

New York merkezli dijital varlık platformu Bakkt, Solana, Polygon ve Cardano’yu düzenleyici netlik eksikliğini gerekçe göstererek delist ettiğini duyurdu. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde eToro ve Robinhood’dan gelen hamleler sonrası birçok yatırımcı diğer platformlara gözünü dikmişti. Son oalrak Bakkt tarafından yapılan açıklama ile beraber bu listeye bir platform daha yerleşti. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere son dönemde yaşanan listeden çıkarma çılgınlığı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance U.S. ve Coinbase’e karşı açtığı davalarda adı geçen coinlerin yasal statüsüne ilişkin sektördeki yaygın endişeleri yansıtıyor.

Bu 10 Altcoin Borsalardan Delist Oluyor: Fiyatlar Düştü!

Bildiğiniz üzere SEC Başkanı Garry Gensler daha önce Bitcoin dışındaki tüm kripto paraların teorik olarak SEC’in yetki alanına girebileceğini ifade etmişti. Ve komisyonun son manevraları Cardano Polygon, Solana ve diğer altcoinleri menkul kıymetler olarak kategorize ediyor. Çığır açan bu davalardan bu yana, daha geniş ABD kripto sektörü SEC’in baskısı nedeniyle sarsılıyor. Özellikle de kripto borsaları kendilerini zor bir durumda buldu. Ancak Binance U.S. bir çözüm bulunana kadar tüm USD yatırma ve çekme işlemlerini askıya almayı tercih etmiş olsa da, diğer firmalar da listeden çıkarma yoluna gitti.

Bunların başında gelen Robinhood, 9 Haziran’da Cardano Polygon ve Solana’ya verdiği desteği sonlandıracağını açıkladı. Birkaç gün sonra eToro, ABD merkezli müşterilerinin ALGO, MANA, DASH ve MATIC’te işlem yapmasının yasaklanacağını duyurdu. Ve şimdi, ABD’li yatırımcılar için son kayıpta, Bakkt da platformundan büyük altcoinleri çekmeye hazırlanıyor. Şirketin Genel Danışmanı ve Sekreteri Marc D’Annunzio Cuma günü yayınlanan bir röportajda, coin’lerin, “daha kapsamlı bir coin listesinin uyumlu bir şekilde nasıl sunulacağı konusunda daha fazla netlik sağlanana kadar” kullanılamayacağını söyledi.

Bakkt daha önce de birkaç altcoin’i delist etmişti.

Borsalar tarafından ADA, MATIC ve SOL’un yakın zamanda listeden çıkarılması, ABD borsalarının kendilerini potansiyel SEC suçlamalarından korumak için yaptıkları hamlelerle uyumlu. Ancak Bakkt’ın kripto teklifini düzene sokma çabaları en son düzenleyici tehdidin öncesine dayanıyor. Firma geçtiğimiz ay bir listeden çıkarma çılgınlığına girişti. Diğerlerinin yanı sıra AAVE, ENJ, UNI, XLM ve XTZ gibi coinleri de delist etmişti.

Bu Altcoin Çakıldı: 4 Borsanın Delist Kararı Var!

Bir dizi önemli altcoini listeden çıkarma kararı, Bakkt’ın uzun vadeli stratejisiyle uyumlu. Nisan ayında Apex Crypto’nun satın alınmasını tamamladığında belirtildiği gibi, Bakkt bireysel piyasalardan uzaklaşıyor. Bunun yerine, işletmeler arası (B2B) hizmetlere yeniden odaklanıyor. Bu amaçla firma, B2B teklifini güçlendirmeye yardımcı olmak için Apex’in anahtar teslim kripto işlem platformunu satın aldı. Aynı şekilde Bakkt, Şubat ayında kendi bireysel kripto para borsasını kapattı. Bakkt’ın B2B pazarına giderek daha fazla odaklanmasıyla birlikte, kapsamlı bir coin teklifi sunmak daha az önemli hale geldi. Görünüşe göre, ticari müşterileri Bitcoin ve Ethereum işlemlerini güvenli ve verimli bir şekilde gerçekleştirme becerisiyle daha çok ilgileniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on KriptoArena

ORIGINAL SOURCE

https://www.kriptoarena.com/bu-kripto-pa...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from KriptoArena

See more
İşte Geçtiğimiz Haftanın En Popüler Altcoin Projeleri!
KriptoArena
İşte Geçtiğimiz Haftanın En Popüler Altcoin Projeleri!

07/22/2023

·

97 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)