Logo
Cardano Ecosystem

Bitcoin Sistemi

07/05/2024

·

24 views


Bu İndikatöre Göre En Büyük Alım Fırsatı Bu Sekiz Altcoinde!

Güncelleme: 05.07.2024 - 23:37 Bitcoin ve altcoinlerde yaşanan sert düşüşlerle aylardır görülmeyen düşük seviyeler görüldü. BTC 54.000 doların altına düşerken, altcoinlerdeki düşüş çift haneli rakamlara kadar...

Bu İndikatöre Göre En Büyük Alım Fırsatı Bu Sekiz Altcoinde!

Güncelleme: 05.07.2024 - 23:37

Bitcoin ve altcoinlerde yaşanan sert düşüşlerle aylardır görülmeyen düşük seviyeler görüldü. BTC 54.000 doların altına düşerken, altcoinlerdeki düşüş çift haneli rakamlara kadar çıkıyor.

Yatırımcılar düşüşlerin sona erip ermediğini merak ederken Santiment MVRV oranına göre Bitcoin, Ethereum ve yedi altcoinin dibe yakın olduğunu alım fırsatı sunduğunu belirtti.

Bu analizinde MVRV oranını kullanan Santiment, 30 günlük MVRV’si en düşük seviyelerde olan altcoinleri paylaştı.

Santiment’e göre bir tokenin 30 günlük MVRV’si ne kadar düşükse, yatırımcıların alım yapması halinde zarar riski o kadar az olur. Yani MVRV oranı düşük altcoinlerde alım yapıldığında fiyat düşse bile dip yakın olduğu için zarar miktarı o kadar az olur.

Buna göre Santiment halihazırda 30 günlük MVRV oranı düşük olan ve alım fırsatı sunan tokenleri şu şekilde sıraladı: Dogecoin (DOGE), Uniswap (UNI), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Chainlink (LINK), XRP, Cardano (ADA), Bitcoin (BTC) ve Toncoin (TON).

“Bir coinin 30 günlük MVRV’si ne kadar düşükse, yeni alım yapma yada pozisyona ekleme yapma riski o kadar az olur.

Şu anda en düşükten en çok dip alım potansiyeli veren tokenler:

DOGE: -%19,7
UNI: -%16,3
LTC: -%15,0
ETH: -%13,2
LINK: -%11,1
XRP: -%10,1
ADA: -%9,9
BTC : -9 %0,6
Ton: +%4,0”

📊 The lower a coin's 30-day MVRV is, the less risk there is in opening or adding on to your position for a shorter term timeframe.

In order of the trackable top caps seeing the least to most risk of dip buy potential right now:

DOGE: -19.7% 🥇
UNI: -16.3% 🥈
LTC: -15.0% 🥉… pic.twitter.com/2TGDXuhpas

— Santiment (@santimentfeed) July 5, 2024

MVRV Oranı Nedir?

MVRV oranı bir anlamda yatırımcılara potansiyel yükseliş öncesi alım fırsatı sunuyor. Bu noktada bir altcoinin MVRV oranı düşükse, genellikle potansiyel bir alım fırsatı olarak yorumlanabilirken MVRV oranı yüksekse fiyatın aşırı değerlendiğine işaret edebilir.

MVRV oranı analizinde, Santiment’e göre bir kripto paranın MVRV değeri ne kadar düşük olursa kısa vadeli olarak bir sıçrama yapma olasılığı o kadar artıyor.

Bu indikatör her ne kadar bir alım fırsatı sinyali verse de yatırım kararlarınızı tek bir veri veya sinyali baz alarak vermeyiniz. Bu indikatörler yanılma payı olan ve %100 doğruluğu hiç bir zaman kanıtlanamamış yardımcı olan verilerdir.

Yatırım kararlarınızı kendi araştırmalarınıza göre veriniz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on Bitcoin Sistemi

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinsistemi.com/bu-indika...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Rare Evo: A Blockchain Event

More from Bitcoin Sistemi

See more
Cardano'da Saldırı Şoku: Saldırgan ADA'yı Hedef Aldı! İşte Olayın Detayları...
Bitcoin Sistemi
Cardano'da Saldırı Şoku: Saldırgan ADA'yı Hedef Aldı! İşte Olayın Detayları...

06/26/2024

·

48 views

Related News

See more

Argentina Digital Nation 2024
Rare Evo: A Blockchain Event
Argentina Digital Nation 2024

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)