Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken Önemli Kripto Para Olayları

3 months ago    176 views
Telegram LinkedIn
Genius Yield | Automated Yield optimizer on Cardano Blockchain

Bitcoin (BTC) mayıs ayından bu yana ilk kez 50 bin dolar seviyesini aşmayı başarınca altcoin piyasası hareketlendi. Bitcoin’in hareket kazandırdığı altcoin piyasasında bu hafta önemli gelişmeler yaşanacak. Geçtiğimiz haftalarda Ethereum ile bir köprü kuran Avalanche, Curve ve AAVE ile ortaklık imzaladı ve bu gelişmenin ardından kısa sürede değerini beşe katladı. Bu süreçte Cardano (ADA) da önemli bir fiyat artışına imza attı. Bu hafta yine birçok altcoin projesinde çeşitli etkinlikler meydana gelecek. Coin yakma işlemleri, bir çoğunda kripto para ödülleri sunulan AMA (ask me anything/istediğini sor) toplantıları ve yeni kripto para listelenmeleri bu etkinliklerden bazıları. Bugün Pancakeswap’ta coin yakılırken, Stacks BTCTurk borsasında listelenecek. KAVA ise önümüzdeki hafta mainnet güncellemesi yapacak.

AMA Toplantıları

Blok zinciri projeleri, topluluklarına yeni üyeler kazandırmak ve projelerini daha geniş kitlelere taşımak için çeşitli sosyal medya mecralarında toplantılar düzenliyor. Bu toplantılarda insanların sordukları soruları cevaplayan proje yöneticileri, projenin gidişatı hakkında bilgiler veriyor. Ayrıca bu toplantıların büyük bir çoğunluğunda çeşitli ödüller dağıtılıyor.

Bu hafta AMA etkinliği düzenleyecek olan önemli projeler arasında Polkastarter, ApeSwap (BANANA), QTUM, Fuel Token (FUEL) ve Celsius Network (CEL) gibi projeler yer alıyor.

 • Polkastarter AMA – 23 Ağustos
 • ApeSwap AMA – 23 Ağustos
 • Lounchpool AMA 23 Ağustos
 • King Swap AMA – 24 Ağustos
 • QTUM AMA – 24 Ağustos
 • FUEL AMA – 24 Ağustos
 • Kadena AMA – 24 Ağustos
 • DASH AMA – 25 Ağustos
 • Celsius AMA – 30 Ağustos

Kripto Para Borsa Listelemeleri

Özellikle düşük hacimli kripto paralar ve tokenların Binance, Coinbase ve KuCoin gibi çok sayıda yatırımcı tarafından kullanılan kripto para borsaları tarafından listelenmeleri bu projelerin değerlerinin artmasına neden oluyor. Bu hafta önemli bir listeleme gerçekleşecek. Cardano (ADA) yerel Japon kripto para borsası BitPOINT tarafından listelenecek. Pazar günü açıklanan haberin ardından ADA, diğer kripto para birimlerine oranla daha fazla değer kazandı. Japonya’da bir kripto para borsasında listelenmek oldukça zor. Japon borsaları çok sıkı denetim altında. Japonya’da hizmet vermeyi planlayan Coinbase, ilk aşamada sadece 5 kripto para birimi listeleyecek.

Son dönemdeki başarılı performansı ile piyasa değerine göre en iyi kripto para birimleri arasında 68. sıraya kadar yükselen Stacks, yarın BTCTurk borsasında listelenecek. 2020 yılının mayıs ayında piyasa çıkan Proton, bu hafta KuCoin borsasına katılarak ikinci kez yüksek hacimli bir kripto para borsasında listelenecek. Proton şu anda Gate.io’da listeleniyor.

 • Stacks (STX) – BTCTurk – 23 Ağustos
 • Meme Lordz (LORDZ) – BitMart – 23 Ağustos
 • Hedera (HBAR) – LCX Exhange – 24 Ağustos
 • Proton (XPR) – KuCoin – 24 Ağustos
 • SwissBorg (CHSB) – Bitfinex – 24 Ağustos
 • Cardano (ADA) – BitPOINT Japan – 25 Ağustos

Önemli Güncellemeler

Blok zinciri teknolojisinin gelişmesiyle birlikte var olan projeler yeni güncellemeler yaparak bu yeni teknolojileri platformlarına taşıyorlar. Bu haftanın önemli güncellemeleri arasında KAVA ve LISK’in mainnet etkinlikleri yer alıyor. Bununla birlikte Hedera ve Odin Protokol gibi bazı projeler yeni güncellemeleri için testlere başlayacaklar.

 • Odin Protokol (ODIN) – BALDUR ODIN Testnet v.1.0 – 23 Ağustos
 • Gamesafe (GAMESAFE) – Market Açılışı – 23 Ağustos
 • LISK – Mainnet v 0.3 – 24 Ağustos
 • Hedera (HBAR) – Testnet v.0.17.3 Güncellemesi – 25 Ağustos
 • KAVA – Mainnet – 30 Ağustos

Kripto Para Dünyasında Yaşanacak Diğer Gelişmeler

Soru-cevap, listelenme ve güncelleme olaylarının dışında, bu hafta yaşanacak diğer önemli gelişmeler arasında WAX (WAXP) platformunda dünyaca ünlü grafik sanatçısı John Van Hamersveld‘in gerçekleştireceği NFT satışları yer alıyor. NFT ürünlerinin satışları, kripto para birimlerinin işlem hacminin artmasına yardımcı oluyor. Ağustos ayında Ethereum ağında gerçekleşen işlemlerin %15’inin NFT satışlarından kaynaklandığı belirtiliyor. John Van Hamersveld’in NFT satışları 24 Ağustos tarihinde gerçekleşecek.

Blok zinciri teknolojisi ile oyun dünyasını bir araya getiren GameFi platformları güçlenmeye devam ediyor. Axie Infinity’nin yakaladığı başarıyı takip etmeye çalışan Wall Street Games Token, Ever Rise ile güçlerini birleştiriyor. Bu ortaklık 28 Ağustos günü gerçekleştirilecek bir yarışma ile kutlanacak.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale

BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Beincrypto - TK
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.