Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken Önemli Kripto Para Gelişmeleri

2 months ago    218 views
Telegram LinkedIn
Genius Yield | Automated Yield optimizer on Cardano Blockchain

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası hafta sonuna değer kazancı ile başladı. Sabah saatlerinden bu yana değer kazanan BTC, 48 bin doların üzerinde tutunmaya devam ediyor. Bitcoin’in yatay hareketi, altcoinler için değer kazanma fırsatı yaratıyor. Bu hafta birçok blok zincir projesi için çok önemli gelişmeler yaşanacak. Cardano, Smaugs NFT, PancakeSwap ve FEAR bu projeler arasında yer alıyor. Türkiye’nin en gelişmiş kripto para borsaları arasında gösterilen Bitci, coin yakma işlemi gerçekleştirecek.

Smaugs NFT Android İçin Oyun Çıkarıyor

Deneyimli analist Rookie’nin takip ettiği kripto para birimleri arasında yer alan Smaugs NFT, bu hafta yeni oyunu Smaugs Battle’ın Android işletim sistemi için Google Play mağazasına ekleneceğini duyurdu. Smaugs NFT, son bir ay içinde 0,32 dolar seviyesini görmüş olmasına rağmen şu anda 0,18 dolar seviyesinde yer alıyor. Smaugs NFT şu anda PancakeSwap, ZT ve Gate.io gibi merkezi ve merkeziyetsiz kripto para borsalarında işlem görüyor. Platform geliştiricileri, 20 Eylül’de yayınlayacakları oyunla birlikte bir duyuru yapacaklarını açıkladı.

Kripto Para Piyasasını Heyecanlandıran FEAR Paylaşımı

Bir diğer NFT ve GameFi projesi olan FEAR, resmi sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda 22 Eylül tarihinde çok önemli bir duyuru yapacağını iddia etti:

“$FEAR Laboratuvarında BÜYÜK bir şey hazırlanıyor Bu topluluk odaklı lansmandan yalnızca FEAR sahipleri yararlanabilir! Detaylar 22 Eylül Çarşamba günü açıklanacak.”

Hafta boyunca inişli çıkışlı bir performans gösteren FEAR, son saatlerde yeniden değer kazanmaya başladı. Platform, korku temalı NFT tabanlı oyunlar geliştiriyor.

PancakeSwap (CAKE) NFT Pazarı Açılıyor

Binance Smart Chain blok zincir ağında yer alan en yüksek hacimli merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu olan PancakeSwap, 22 Eylül tarihinde resmi NFT pazarını kullanıcıların hizmetine sunacak. Bu platform sayesinde platform kullanıcıları NFT üretebilecek ve alım satım yapabilecek.

PancakeSwap geliştiricileri, hafta başından bu yana PancakeSquad adında bir NFT koleksiyonuna ait parçaların tanıtımını yapıyor. Koleksiyonda çok sayıda farklı ürün yer alıyor. Sosyal medyada yayınlanan bu parçalar, takipçiler tarafından büyük bir ilgi görüyor. CAKE, hafta başından bu yana değer kazanıyor. Bu hafta piyasanın önde gelen diğer DeFi platformları da değer kazanmayı başardı.

Cardano (ADA) Summit 2021

Geçtiğimiz hafta Alonzo güncellemesini başlatan Cardano, bu gelişmenin ardından değer kaybetti. Güncellemenin başlatılmasına günler kala sosyal medya platformlarında bazı olumsuz eleştiriler yer aldı. Alonzo güncellemesi ile ekosistemine akıllı kontratları ekleyen Cardano geliştiricileri, henüz bu gelişmenin etkisini fiyata yansıtmayı başaramadı.

Cardano topluluğu, 25 Eylül tarihinde dünya çapında gerçekleşecek bir etkinlik düzenlemeyi planlıyor. İstanbul da dahil olmak üzere dünyanın birçok büyük şehrinde gerçekleşecek olan toplantıların yanı sıra topluluk takipçileri dijital ortamdan da bu etkinliği takip edebilecek. Etkinlikte Cardano’nun gelişim süreci ile ilgili yeni bilgiler sunulacak. Alonzo güncellemesinin ardından ekosisteme 200 yeni akıllı kontrat platformu eklendiği belirtiliyor.

Kripto Para Borsası Bitci Coin Yakacak

Türkiye’nin en önemli kripto para borsaları arasında yer alan Bitci ününü dünyaya yaymış durumda. Birçok Avrupa ligi maçında sahada Bitci reklamları görüyoruz. Platform, resmi sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği bir duyuru ile 20 Eylül tarihinde 5 milyar Bitcicoin yakılacağını açıkladı. Coin ya da token yakımları, piyasada dolaşımda olan coin ya da tokenların bir kısmını sahipsiz ve şifresi bilinmeyen bir hesaba aktarma yoluyla dolaşımdan kaldırmak anlamına geliyor. Bu şekilde dolaşımda kalan kripto para birimlerinin değerinin artması hedefleniyor. Bitci, bu sene İspanya Futbol Federasyonu ile anlaşarak, İspanya milli takımının resmi sponsorları arasına katıldı.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale

BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Beincrypto - TK
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.