Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

04/21/2024

·

80 views


Bu Altcoinin Hazinesi 720 Milyon Dolara Dayandı

Cardano hazinesi 1,5 milyar ADA'yı geçti. Hazinedeki büyümeye rağmen ekosistem istenen ölçüde büyümüyor. Ali Martinez MVRV verisine göre rallinin başlamak üzere olduğunu düşünüyor. Piyasa etkisi: Nötr

Bu Altcoinin Hazinesi 720 Milyon Dolara Dayandı

Altcoinler faaliyetlerini sürdürmek için yönetim hazinelerine sahiptir ve bunun güçlü olması önemli. Hibe programları, daimi geliştiricilerin fonlanması ve daha birçok şey altcoinlerin hazine rezervlerinden karşılanır. Son verilere göre popüler bir altcoinin hazinesi tam 720 milyon dolara dayandı.

Cardano (ADA)

Cardano‘nun Hazinesi, dolaşımdaki arzın %4’ünden fazlasını temsil eden 1,5 milyar ADA Coin tutuyor. Mevcut fiyattan kabaca 720 milyon dolara denk gelse de fiyattaki dalgalanmayı düşünürsek dolar karşılığı hızla artıp azalabilir. Ekosistemin teşviki, desteklenmesi için ayrılan bu bakiye kısa süre önce 1 miyar doların üzerine de çıkmıştı.

Crypto Capital Venture’den Dan Gambadello bu durumu “kendi kendini idame ettirebilen bir ekosistemin ana direği” olarak yorumluyor.

“Bu merkezi olmayan yapı, kararların ADA sahipleri tarafından alındığı ve demokratik yönetişim ve ademi merkeziyetçiliği güçlendirdiği anlamına geliyor”.

Hazinedeki büyümenin temel sebebi ağ etkinliği. İşlem ücretleri ve blok ödüllerinin bir kısmı buraya akıyor, Cardano topluluğu ise oylamalar yaparak hazinedeki bakiyeyle uygun projelerin fonlanmasını sağlıyor.

Sorun şu ki akıllı sözleşme yeteneklerine kavuşalı uzun süre olsa da Cardano ağında ilgi çekici, devasa sayıda kullanıcıyı cezbedici yeterince uygulama göremedik. En ses getiren girişimlerden biri ağın yerel stablecoini DJED oldu ancak o da hem peg noktasında hem de yeterli piyasa büyüklüğüne ulaşma hususunda başarılı olmuş değil. ADA Coin ile uyumlu çalışan mekanizması nedeniyle fiyata direkt etki etme potansiyeli olsa da DJED bekleneni veremedi.

ADA Coin Fiyat Tahmini

Teknik cephede Ali Martinez ADA Coin fiyatının tarihsel performansına odaklanıyor. Mevcut ortamda tarihsel verilere göre popüler altcoin güçlü bir toparlanma sürecine girebilir. Elbette tarihsel veriler geleceği göstermiyor ancak Ali Martinez şunları söyledi;

“Cardano’nun MVRV Oranı en son -%22’nin altına düştüğünde, ADA’nın fiyatı %75’in üzerinde yükseldi. ADA MVRV Oranının tekrar -%22’nin altına düşmesiyle, etkileyici bir toparlanma daha görebiliriz”.

Halving geride kalalı saatler oldu ve birçok kripto para Pazar gününe yüzde 5’i aşan kazançlarla devam ediyor. BTC ise 64.500 doları saatlerdir koruyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/bu-altcoinin-hazin...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Dikkat! Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Altcoinde Kırmızı Alarm!
CoinTürk
Dikkat! Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Altcoinde Kırmızı Alarm!

last Friday at 9:11 PM

·

16 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)