Logo
Cardano Ecosystem

Bitcoin Sistemi

06/09/2023

·

109 views


Bu Altcoinin Geliştiricileri SEC'in İddialarını Reddetti: 'Menkul Kıymet Değiliz!'

Bu altcoinin geliştirme şirketi IOG, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun altcoinin bir menkul kıymet olduğu iddialarını reddetti. Güncelleme: 09.06.2023 - 17:09 Cardano (ADA) geliştirme şirketi...

Bu Altcoinin Geliştiricileri SEC'in İddialarını Reddetti: 'Menkul Kıymet Değiliz!'

Bu altcoinin geliştirme şirketi IOG, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun altcoinin bir menkul kıymet olduğu iddialarını reddetti.

Güncelleme: 09.06.2023 - 17:09

Cardano (ADA) geliştirme şirketi IOG, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) blok zincirinin yerel tokenı olan ADA’nın bir menkul kıymet olarak görülebileceği iddialarını reddetti.

Cardano Geliştiricisi SEC’in ADA Tokenının Bir Menkul Kıymet Olduğu İddiasını Reddetti

IOG yaptığı açıklamada “ADA hiçbir koşulda ABD menkul kıymetler yasaları kapsamında bir menkul kıymet değildir” dedi.

IOG, bu hafta başında kripto borsaları Binance ve Coinbase’e karşı açılan ve ADA’yı menkul kıymet olarak sayılan kripto tokenleri listesine dahil eden SEC davalarının “çok sayıda olgusal yanlışlık” içerdiğini söyledi.

Şirket bugün yaptığı açıklamada, iddiaların IOG’nin operasyonları üzerinde hiçbir etkisi olmayacağını belirtti.

“IOG, ADA hiçbir koşulda ABD menkul kıymetler yasaları kapsamında bir menkul kıymet değildir. Hiçbir zaman da olmamıştır,” dedi. “Merkezi olmayan blok zincirlerinin nasıl çalıştığını anlamak, sorumlu mevzuat oluşturmanın temel bir bileşenidir.”

IOG, yaptırım eylemleri yoluyla düzenlemenin hem blok zinciri endüstrisinin hem de tüketicilerin hak ettiği gerekli netliği veya kesinliği sağlamadığını söyledi.

SEC davasında adı geçen tokenlar, yatırımcıların düzenleme riskine tepki göstermesiyle satışlarını genişletirken ADA fiyatı son 24 saat içinde %3 düştü.

SEC ayrıca vakıflar ve şirketler tarafından çıkarılan ya da Polygon (MATIC), Sandbox (SAND), Filecoin (FIL), Axie Infinity (AXS), Chiliz (CHZ), Flow (FLOW), Internet Computer (ICP), Near (NEAR), Voyager (VGX), Dash (DASH) ve Nexo (NEXO) protokollerine bağlı tokenleri de menkul kıymet olarak tanımladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on Bitcoin Sistemi

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinsistemi.com/bu-altcoi...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from Bitcoin Sistemi

See more
Popüler Analist Cardano (ADA) ve Solana (SOL) Fiyatını Değerlendirdi: ADA ve SOL'ün Geleceği Ne?
Bitcoin Sistemi
Popüler Analist Cardano (ADA) ve Solana (SOL) Fiyatını Değerlendirdi: ADA ve SOL'ün Geleceği Ne?

today at 7:30 AM

·

4 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)