Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

04/05/2024

·

129 views


Bu Altcoin’de Yükselişi Tetikleyecek Olan Üç Önemli Veri: Neler Bekleniyor?

Cardano fiyatı son günlerde dikkat çeken bir düşüşe şahit oldu. Bu süreçte piyasaya sunulan üç önemli gelişme ise ADA fiyatında yükselişi destekliyor. ADA yatırımcıları 0,56 dolar desteğini takip etmeli. Piyasa etkisi: Pozitif

Bu Altcoin’de Yükselişi Tetikleyecek Olan Üç Önemli Veri: Neler Bekleniyor?

Kripto piyasasında son zamanlarda yaşanan süreçte Bitcoin önemli bir kaydederken altcoin projelerinde ciddi düşüşler yaşandı. Buna göre Cardano’nun (ADA) mevcut fiyat yörüngesi düşüş eğilimli bir süreçten geçiyor. Ancak ele alınan bazı veriler ADA fiyatında toparlanmaya doğru potansiyel bir sürecin yakın olabileceğini gösteriyor. Bu değişim gerçekleşirse, ADA önemli bir ralliye hazırlanabilir.

Cardano İçin Dikkat Çeken Veriler

Cardano geçtiğimiz hafta %15’lik bir düşüş yaşadı ve şu anda defalarca test edilen bir direnç seviyesi olan 0,570 dolar destek seviyesi civarında seyrediyor. Bu durum düşüş trendinin devam edeceğine işaret etse de zincir içi veriler daha iyimser bir tablo çiziyor.

Yatırımcı karlılığının önemli bir göstergesi olan Piyasa Değeri/Gerçekleşen Değer (MVRV) oranı, ADA’yı birikim için önemli bir konuma yerleştiriyor. Mevcut kayıplara işaret eden -%12,5 seviyesinde bulunan 30 günlük MVRV ile bu senaryo genellikle alım faaliyetlerinin artmasına neden olabilir. Tarihsel olarak ADA, yatırımcılar için bir fırsat bölgesi olarak tanımlanan -%8 ila -%18 MVRV aralığında toparlanma görebilir.

Ayrıca toplam karlı arz %65’in altına düştüğünde ADA fiyatı toparlanma eğilimi gösteriyor. Şu anda ADA’nın toplam arzının yalnızca yaklaşık %60’ı karlı durumda ve bu da üç yılı aşkın bir süredir devam eden geçmiş toparlanma modelleriyle uyumlu.

Ada Grafik Analizi

0,57 dolardan işlem gören ADA, desteğin üzerindeki konumunu korumaya çalışarak kritik bir noktada bulunuyor. Koşullar göz önüne alındığında geçmişte önemli bir direnç olarak hizmet etmiş bir seviye olan 0,63 dolara yükselmek makul görünüyor. Bu direncin aşılması muhtemelen 0,70 dolar veya daha yüksek bir seviyeye doğru bir ralli başlatacaktır.

Bununla birlikte ADA’nın toparlanma gerçekleşmeden önce 0,56 dolar desteğinin altına düşmesi halinde yükseliş görünümü olumsuz etkilenecek ve kripto para birimini potansiyel olarak 0,50 dolar seviyesindeki bir sonraki ana desteğe doğru itecektir. Bitcoin düşüşü ile başlayan süreçte altcoin piyasası dikkat çeken bir düşüşe şahit oldu ve son günlerde yaşanan yükselişe rağmen birçok altcoin projesinde yükseliş gerçekleşmedi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/bu-altcoinde-yukse...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
ADA Coin İçin Güncel Senaryo Neye İşaret Ediyor? Cardano (ADA) Yorum
CoinTürk
ADA Coin İçin Güncel Senaryo Neye İşaret Ediyor? Cardano (ADA) Yorum

yesterday at 3:00 AM

·

20 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)