Logo
Cardano Ecosystem

KriptoArena

08/09/2022

·

154 views


Bu Altcoin Metrikleri Güçleniyor! BTC, ETH ve DOGE’yi Geçti

Kraken Intelligence’ın yeni verilerine göre, popüler altcoin projelerinden biri olan Cardano (ADA), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere büyük kripto para birimlerinin zorlu kripto kışı ile mücadele ettiği işlem hacminde önemli bir büyüme kaydetti. Bu...

Bu Altcoin Metrikleri Güçleniyor! BTC, ETH ve DOGE’yi Geçti

Kraken Intelligence’ın yeni verilerine göre, popüler altcoin projelerinden biri olan Cardano (ADA), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere büyük kripto para birimlerinin zorlu kripto kışı ile mücadele ettiği işlem hacminde önemli bir büyüme kaydetti.

Bu altcoin projesinin ticaret hacmi hızla artıyor

Cardano (ADA)’nun zincir üstü transfer hacmi, günler içinde yaklaşık 40 milyar dolarlık değeri silen Terra’nın muhteşem patlamasının ve Celsius , Three Arrows ve Voyager Digital’in iflaslarının ardından bu yılın başlarında kripto piyasasındaki düşüşe rağmen istikrarlı bir şekilde artmaya devam ediyor. Kraken Intelligence, Cardano’nun zincir içi hacimde yıldan bugüne (YTD) yüzde 268’lik bir artışa ve aylık (Aylık) bazında yüzde 16’lık bir artışa sahip olduğunu kaydetti. Algorand (ALGO) 88 ile en büyük YTD düşüşünü gördü, onu Dogecoin ( yüzde 84), ardından Ethereum (yüzde 68) ve Bitcoin (yüzde 18) izledi. Önde gelen meme altcoin projesi, zincir hacminde yüzde 54 düşüşle en kötü performans gösteren MoM oldu.

Kraken analistleri, Cardano’nun güçlü büyümesini ağın ilk merkeziyetsiz borsası (DEX) SundaeSwap ve metaverse oyun uygulaması Pavia’nın piyasaya sürülmesine bağlıyor. Cardano geliştiricileri, ekosistemdeki projeler 1.000’i aştığından , programlanabilir blockchain blok boyutunu yüzde 10 oranında genişletti .Ek olarak, Kraken Intelligence, yaklaşmakta olan Cardano Vasil hard fork’unun etrafındaki coşkunun da ADA’nın zincir üstü transfer hacmi büyümesinde önemli bir rol oynadığını belirtti.

Vasil hard fork, Cardano ekosistemini nasıl etkileyecek?

Vasil hard forkunun, Cardano ağını hız ve ölçeklenebilirlik açısından önemli ölçüde geliştirmesi ve akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar için daha uygun hale getirmesi bekleniyor. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Haziran ayında lansman başarısız olduktan sonra , çok beklenen hard fork, Temmuz ayında tekrar ertelendi. Cardano blockchain’inin geliştirme laboratuvarı Input Output Global’a göre, güncellemenin ana ağda yayınlanmaya hazır olması “birkaç hafta daha” olabilir.

ADA, CoinMarketCap verilerine göre yaklaşık 17,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile sekizinci en büyük kripto para birimidir. Bununla birlikte, kripto sektörünün en eski ve en önde gelen Katman 1 akıllı sözleşme blockchain’lerinden biri olmasına rağmen, rakiplerinin çoğu gibi canlı bir DeFi ekosistemi oluşturmayı başaramadı. Defi Llama’ya göre, kilitli toplam değerde (TVL) yaklaşık 94,93 milyon dolar tutar. En önde gelen akıllı sözleşme ağı olan Ethereum yaklaşık 40,59 milyar dolara sahipken, Solana 1,99 milyar dolara sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on KriptoArena

ORIGINAL SOURCE

https://www.kriptoarena.com/bu-altcoin-m...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from KriptoArena

See more
Bu Olay Bitcoin, SHIB, DOGE ve Altcoinleri Vurabilir!
KriptoArena
Bu Olay Bitcoin, SHIB, DOGE ve Altcoinleri Vurabilir!

11/21/2022

·

64 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X