Bu Altcoin Google Aramalarında Bitcoin’i İkiye Katladı

2 weeks ago    119 views
Telegram LinkedIn
Join us in creating a new level of authenticity in document verification.

Meme temalı altcoin projesi Dogecoin, geçen yıl ABD’de Google aramalarında en popüler kripto para birimi olurken lider kripto para birimi Bitcoin’in iki katıydı. Yeni nesil kripto para birimleri daha büyüklerin yerini ele geçirirken Shiba Inu, Bitcoin ve Ethereum’dan sonra dördüncü sırada yer aldı.

Dogecoin, Google aramalarında en çok aranan altcoin oldu

Yeni bir araştırma, Dogecoin’in ABD sakinleri için en popüler kripto para birimi olduğunu ve Bitcoin hakkındaki aramaların sayısının iki katından daha fazla eyalette aratıldığı ortaya çıktı. Başka bir meme temalı altcoin olan Shiba Inu ise dördüncü oldu. Dogecoin, fiyat artışları, dünyanın en zengin adamı olan Elon Musk’ın şirketi Tesla’nın ödeme sistemlerine entegre edilmesi gibi haberlerle neredeyse her gün manşetlerde yer aldı. Snoop Dogg, Lil’ Yachty ve Soulja Boy gibi ünlü rapçilerin yanı sıra YouTuber Jake Paul, Shark Tank yıldızı ve milyarder yatırımcı Mark Cuban’a kadar ünlüler bu Dogecoin çılgınlığına katılan isimler arasında sayılıyor.

Pek çok kişiye göre DOGE’un ABD’de en çok aranan kripto para birimi olması şaşırtıcı değil The Advisor Coach tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Dogecoin 50 ABD eyaletinin 23’ünde aramaların zirvesinde yer aldı. Sadece bir şaka olarak başlatılması ve yıllar önce Bitcoin konusunda çok ciddi olan insanlarla dalga geçmek amacıyla piyasaya sürülen bir altcoin projesi açısından bu istatistik oldukça etkileyici görünüyor. Bitcoin hakkında yapılan aramalar ise Dogecoin arama sayısının yarısından daha az olan sadece 10 eyalette en çok aranan kripto para birimi oluyor. Ayrıca 8 eyalete sahip Ethereum üçüncü olurken bir başka memecoin olan Shiba Inu ise 7 eyalette en çok aranan olarak ETH’yi yakından takip ediyor. Öte yandan Cardano ve Lithium birer eyalette en çok aranan kripto paralar oluyor.

Reklam, fiyat ve FOMO, Dogecoin ve Shiba Inu’nun popülaritesini artırıyor

DOGE’un popülaritesi, yukarıdaki tablonun gösterdiği gibi ABD’ye yayıldı. Memecoin, Massachusetts, New Jersey, Illinois, Wisconsin, Kuzey ve Güney Dakota ve Arizona’daki en popüler kripto para birimi olmayı başarıyor. Bitcoin ise Connecticut, Alaska, Mississippi ve New Hampshire’daki listelerin zirvesinde yer aldı. Lider altcoin Ethereum en çok Georgia, Louisiana, Ohio ve Virginia gibi eyaletlerde popüler oluyor. Cardano, kurucusunun her zaman tanımıyla “her zaman sıcak, her zaman güneşli, bazen Colorado” olan Charles Hoskinson’ın yaşadığı Colorado’da en üst sırayı alıyor.

Listedeki en şaşırtıcı altcoin ise, Pennsylvania’nın en büyük kripto parası olan Lithium oldu. Lithium, 20 milyon dolarlık bir piyasa değeri ile yazım sırasında 0.02867 dolardan işlem görüyor. Ayrıca listede Binance Coin, XRP, Litecoin ve Solana gibi devlerin önünde görünmesini daha da ilginç görünüyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi meme temalı altcoin Shiba Inu, Teksas, Kaliforniya ve dünyanın finans başkenti New York dahil olmak üzere ABD’nin en önemli eyaletlerinden bazılarında en popülerliğini koruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale
AFRIXX - An African generative NFT project


BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Kriptoarena
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.