Logo
Cardano Ecosystem

Bitcoin Sistemi

03/19/2024

·

83 views


Bu Altcoin, Geliştirici Faaliyetlerinde Ethereum'u (ETH) Geçerek Dikkatleri Üzerine Çekti!

Güncelleme: 19.03.2024 - 14:40 Kripto para dünyasında Cardano (ADA), en yakın rakibi Ethereum’u (ETH) ve diğer önde gelen katman-1 (L1) protokollerini geride bırakarak geliştirici faaliyetlerinde hüküm süren...

Bu Altcoin, Geliştirici Faaliyetlerinde Ethereum'u (ETH) Geçerek Dikkatleri Üzerine Çekti!

Güncelleme: 19.03.2024 - 14:40

Kripto para dünyasında Cardano (ADA), en yakın rakibi Ethereum’u (ETH) ve diğer önde gelen katman-1 (L1) protokollerini geride bırakarak geliştirici faaliyetlerinde hüküm süren lider olarak ortaya çıktı.

Cardano (ADA) Geliştirici Faaliyetlerinde Ethereum’u (ETH) Geride Bıraktı

Proof-of-Stake (PoS) katman-1 blok zinciri protokolü Cardano (ADA), 11-17 Mart tarihleri arasında GitHub’da toplam 978.780 adet etkileyici taahhütte bulunarak öncü konumunu sağlamlaştırdı.

Bu önemli rakam Cardano’yu, aynı zaman diliminde 407.170 taahhüt kaydeden Ethereum’un çok önüne geçiriyor.

Karşılaştırma bununla da bitmiyor. ITB’nin verileri Avalanche (AVAX), Litecoin (LTC) ve Tron (TRX) gibi diğer önemli L1 protokollerinin performansına da ışık tutuyor.

Bu platformlar da geçtiğimiz hafta boyunca önemli geliştirici faaliyetlerine tanıklık etmiş olsa da Cardano’nun güçlü katılımı karşısında sönük kaldılar. Avalanche 315.770 taahhüt toplarken, Litecoin ve Tron sırasıyla 84.110 ve 79.380 taahhütle onu takip etti.

Piyasa uzmanlarına göre, geliştirici faaliyetlerinin hacmi genellikle bir protokolün potansiyeli için bir barometre görevi görüyor.

Daha yüksek taahhüt sayıları, geliştirilmekte olan merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) yanı sıra mevcut olanlara yönelik güncellemeler ve geliştirmelerin bir artması anlamına gelir ve protokolün genel direncini daha da yükseltir.

GitHub’daki yükseliş verilerine rağmen Cardano’nun fiyatı bu coşkuyu yansıtmıyor. Nisan 2022’den bu yana ayağa kalkmak için mücadele eden ADA, sürekli olarak 1 dolar seviyesinin altında kaldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on Bitcoin Sistemi

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinsistemi.com/bu-altcoi...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from Bitcoin Sistemi

See more
Kurumsal Yatırımcılar TÜFE Verisi Sonrasında Bitcoin (BTC) ve Bu Üç Altcoine Yöneldi! Milyon Dolarlık Yatırım Yaptılar!
Bitcoin Sistemi
Kurumsal Yatırımcılar TÜFE Verisi Sonrasında Bitcoin (BTC) ve Bu Üç Altcoine Yöneldi! Milyon Dolarlık Yatırım Yaptılar!

last Monday at 12:41 PM

·

8 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)