Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

05/23/2024

·

113 views


Bu Altcoin Beklenen Hareketi Göstermedi! Cardano’da Boğa Döngüsü Ne Zaman?

ADA'nın aylık fiyat grafiği gelecekte bir boğa koşusu potansiyelini barındırdığını gösteriyor. Coinglass verilerine göre ADA'nın işlem hacmi %21,54 oranında düştü. Cardano'nun korku ve açgözlülük endeksi %44 seviyesinde. Piyasa etkisi: Nötr

Bu Altcoin Beklenen Hareketi Göstermedi! Cardano’da Boğa Döngüsü Ne Zaman?

Desktop Ad

Mobile Ad

Kripto para birimleri fiyatları yukarı doğru iten çeşitli yükseliş faktörlerinden etkilenmeye devam etti. Ancak bu yükseliş ivmesinden Cardano (ADA) payını alamadı. Rakiplerinin aksine ADA’nın fiyat tabloları yükseliş renginde değil. Ethereum (ETH) ETF heyecanı, ABD Meclisi’nin dönüm noktası niteliğindeki bir kripto para tasarısı için oy vermesiyle birleştiğinde mini bir boğa koşusunu başlattı.

ADA’da Boğa Koşusu

ADA’nın aylık fiyat grafiğini incelediğimizde boğaların mevcut konumda tamamen hareketsiz kalmak yerine konsolidasyon aşamasında olabileceği belirtiliyor. Dolayısıyla gelecekteki bir boğa koşusu potansiyeli hala oluşuyor olabilir. Yazı kaleme alındığında ADA son aralığın üst orta bölgesine yakın bir yerde, 0,4836 dolar civarında işlem görüyor ve ayın başında daha düşük seviyeleri test ettikten sonra bir miktar direnç gösteriyor. ADA desteği 0,43 dolar seviyesinin üzerinde tutarsa ​​ve 0,60 dolar civarındaki direnci aşarsa yükseliş eğilimini doğrulayabilir.

Ancak bu destek seviyelerinin üzerinde tutunamama, ADA’nın 0,4 dolar ve hatta 0,38 dolarlık daha düşük destek bölgelerini yeniden test etmesine neden olabilir. Bunlara ek olarak Coinglass verilerine ilişkin analiz, ADA’nın işlem hacminde %21,54 oranında büyük bir düşüş olduğunu gösterdi. Genel olarak bu durum aktif işlemlerde bir azalma olduğu anlamına gelebilir.  Çeşitli platformlardaki long/short oranı karışık görüşler gösteriyor.

ADA’da Kararsızlık

Örneğin Binance’te ADA/USDT oranının long pozisyonlar için oldukça yüksek olması (3,8287), bu platformdaki yatırımcıların yükseliş eğiliminin olduğunu gösteriyor. Buna karşılık genel piyasa hissiyatının daha dengeli olması, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteriyor. Ancak nispeten istikrarlı olan açık pozisyonlar, boğaların şu anda geri çekilmek yerine yeniden değerlendirme aşamasında olabileceği yönündeki analizi doğrulayabilir. Son 24 saat içinde dikkat çekici miktarda tasfiye yaşandı ve çoğunluğu short taraftaydı. Bu durumda ADA’nın düşüşünün öncelikli olarak açığa satış yapanları etkilediği anlamına gelebilir. Ayrıca Cardano korku ve açgözlülük endeksi mevcut konumda %44 seviyesinde bulunuyor ve yatırımcılar arasında tarafsız bir hissiyat olduğunu gösteriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Mobile Ad

Desktop Ad

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/bu-altcoin-beklene...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Balinalar ADA Satmaya Devam Ediyor: İşte Cardano Cephesinde Yaşananlar
CoinTürk
Balinalar ADA Satmaya Devam Ediyor: İşte Cardano Cephesinde Yaşananlar

06/06/2024

·

91 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)