Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

07/04/2023

·

111 views


Bu 5 Kripto Para, Yeni Boğa Sezonunda Çok Konuşulabilir: İşte Yükseliş Beklenen Altcoinler › COINTURK

ÖzetSantiment tarafından yayınlanan verilere bakıldığında bazı altcoinlerin ön plana çıktığı görülüyor.ETH, XRP, ADA ve BNB için sosyal medya etkisi kademeli olarak artmaya başladı.Bu da olası bir ralliye...

Bu 5 Kripto Para, Yeni Boğa Sezonunda Çok Konuşulabilir: İşte Yükseliş Beklenen Altcoinler › COINTURK

Özet

  • Santiment tarafından yayınlanan verilere bakıldığında bazı altcoinlerin ön plana çıktığı görülüyor.

  • ETH, XRP, ADA ve BNB için sosyal medya etkisi kademeli olarak artmaya başladı.

  • Bu da olası bir ralliye işaret ediyor.

  • Piyasaya etkisi: olumlu

Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para sektörü, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) yeniden 31.000 dolar üzerine konuşlanması ile tamamen yeşil bir görünüm kazandı. Lider kripto para birimi dahil birçok kripto para yeniden yükselişe geçti ve uzun süredir beklenen mini boğa sezonu gelmiş olabilir. Bunda tabii ki BTC’nin 6 aydan beri devam eden düşüşten kurtulmasının etkisi de var. Peki olası bir mini rallide en çok hangi altcoinler ön plana çıkabilir?

XRP, ETH, ADA ve BNB Sessizce İlerliyor

Aslında bunu anlamanın birçok yolu var ve sosyal medya hakimiyet oranı da bunlardan birisi. Santiment tarafından yayınlanan verilere bakıldığında, BTC’ye göre geride kalan ancak diğer altcoinleri baskılayan birkaç kripto paranın görülmesi mümkün. Bunlar sırasıyla Ethereum (ETH), Cardano (ADA), XRP ve Binance Coin (BNB) olarak ifade edilebilir. BTC’ye göre geride kalan bu altcoinler yine de sosyal medya etkisi konusunda en çok ön plana çıkan projeler olarak görülüyor.

Bitcoin’in sosyal medya hakimiyeti 28 Haziran tarihi itibarıyla %23 seviyesinde iken ETH %7,32, Cardano %1,53 ve XRP %1,17 seviyesindeydi. Çok konuşulan Binance’in kendi kripto para birimi BNB ise %0,64 ile alt sıralarda yer aldı. BTC fiyatının yıl sonundan bu yana %82 artış elde etmesi ve bunun lider kripto para birimi olması tabii ki sosyal medya etkisini değiştiriyor. BTC için birkaç gün önce başlayan yükseliş ve 31.000 dolar üzerine kadar devam eden ivme de sosyal medya etkisini artırdı. Buna rağmen öne çıkan altcoinlerin daha önceki altcoin rallisi zamanlarından çok daha geride bir sosyal medya etkisine sahip olduğu görülüyor. Bu, olası bir rallinin henüz başlamadığını ortaya koymakta.

ETH ile başlayan daha önceki altcoin rallilerinde ADA ve XRP gibi kripto paralar bunları takip etmişti ve her biri kendi rallilerini yaşamıştı. Bu sefer de benzer bir durum bekleniyor ve önde gelen altcoinler ile ciddi bir ralli başlayabilir. Sosyal medya etkisinin oranları ise bunun hangileri ile başlama ihtimalinin daha yüksek olduğunu gösteriyor.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/bu-5-kripto-para-y...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
En Büyük 10 Kriptodan Biri İçin Önemli Oylama
CoinTürk
En Büyük 10 Kriptodan Biri İçin Önemli Oylama

last Saturday at 11:00 AM

·

6 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)