Logo
Cardano Ecosystem

Bitcoin Sistemi

06/21/2023

·

112 views


Bitcoin Yükselirken En Çok Tasfiye Hangi Altcoinde Gerçekleşti? BTC'deki Ralli Devam Edecek Mi?

Güncelleme: 21.06.2023 - 13:21 Bitcoin ve altcoinlerde son 24 saatte büyük bir artış yaşandı. BTC %7’lik bir artışla 29.000 dolara yaklaşırken pek çok altcoinde de yükselişler görüldü. BTC’deki bu yükseliş...

Bitcoin Yükselirken En Çok Tasfiye Hangi Altcoinde Gerçekleşti? BTC'deki Ralli Devam Edecek Mi?

Güncelleme: 21.06.2023 - 13:21

Bitcoin ve altcoinlerde son 24 saatte büyük bir artış yaşandı. BTC %7’lik bir artışla 29.000 dolara yaklaşırken pek çok altcoinde de yükselişler görüldü.

BTC’deki bu yükseliş Ethereum (ETH) ve SEC’in menkul kıymet olarak nitelendirdiği Cardano (ADA) gibi altcoinlerin %7’ye kadar yükselmesini ve bu ayın en büyük tek günlük artışlarından birini yaşamasını sağladı.

ADA ve ETH dışında Bitcoin Cash (BCH) ve Conflux (CFX) gibi altcoinler de %15’i aşan büyük yükselişler yaşadı.

Bitcoin ve altcoinlerde bu yükselişler yaşanırken short pozisyonda olan yatırımcılar da terste kaldı ve tasfiye oldu.

Coinglass‘ın verilerine göre, son 24 saatte kripto vadeli işlemlerde 125 milyon dolarlık short pozisyon tasfiye oldu.

Tasfiye olan short pozisyonlar arasında 54 milyon dolar ile Bitcoin ilk sırada yer aldı. BTC’den sonra ETH, Litecoin (LTC), Arbitrum (ARB) ve XRP gibi altcoinlerin geldiği görüldü.

Coindesk’e konuşan ve son yükselişi değerlendiren DeFi protokolü Kima’nın CEO’su Eitan Katz şunları söyledi:

“Blackrock’un spot Bitcoin ETF’si, onu önceki ETF kayıtlarından farklı kılan bir açıklama veya benzersiz bir çözüm sunuyor.

Bu başvuru Nasdaq ile bir gözetleme paylaşım anlaşması içeriyor, bu da Nasdaq’ın müşteri kimlikleri de dahil olmak üzere ticaret verilerine erişebileceği anlamına geliyor.

Birçok kişinin BlackRock’un ETF başvurularındaki başarı oranlarına dayanarak yorum yapıyor. Bu bağlamda BlackRock’un yaptığı başvuru onaylanırsa, bu ETF kurumsal ve yüksek net değerli bireyler de dahil olmak üzere daha fazla yatırımcıyı Bitcoin ve kripto para birimlerine çekecektir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on Bitcoin Sistemi

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinsistemi.com/bitcoin-y...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from Bitcoin Sistemi

See more
Popüler Analistten Bu Altcoin İçin Yükseliş Sinyali ! "Destek Sağlam, Direnç Zayıf!"
Bitcoin Sistemi
Popüler Analistten Bu Altcoin İçin Yükseliş Sinyali ! "Destek Sağlam, Direnç Zayıf!"

yesterday at 1:20 PM

·

3 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)