Logo
Cardano Ecosystem

Bitcoin Sistemi

05/28/2024

·

69 views


Bitcoin ve Ethereum Alımlarında Rekor: Kurumsal Yatırımcılar Yeniden BTC, ETH ve Bu Altcoine Yöneldi!

Güncelleme: 28.05.2024 - 20:05 Bitcoin, Mt.Gox transferleri nedeniyle 67.400 dolar seviyesine kadar düşerken, bu transferlerin bir satış olmadığının açıklanması üzerine 68.000 doların üzerine çıktı. Bu...

Bitcoin ve Ethereum Alımlarında Rekor: Kurumsal Yatırımcılar Yeniden BTC, ETH ve Bu Altcoine Yöneldi!

Güncelleme: 28.05.2024 - 20:05

Bitcoin, Mt.Gox transferleri nedeniyle 67.400 dolar seviyesine kadar düşerken, bu transferlerin bir satış olmadığının açıklanması üzerine 68.000 doların üzerine çıktı.

Bu noktada piyasada genel olarak bir yükseliş beklentisi hakim olurken, Coinshares, haftalık kripto para raporunu yayınladı.

Kripto para yatırım ürünlerinde geçtiğimiz hafta 1,05 milyar dolarlık giriş yaşandığını belirten Coinshares, bu girişlerin çoğunluğunun, geçen hafta 1,01 milyar dolar tutarında giriş gören Bitcoin ETF’lerine olduğunu söyledi.

“Kripto para yatırım ürünlerine üst üste üçüncü haftada toplam 1,05 milyar doları tutarında giriş görüldü; kümülatif akışlar, yıl boyunca tüm zamanların rekoru olan 14,9 milyar doları temsil etti.”

Ethereum (ETH) Geri Döndü!

Kripto fonlarına bireysel olarak bakıldığında fon girişlerinin çoğunluğunun Bitcoin’de olduğu görüldü.

BTC, 1 milyar dolar giriş yaşarken, en büyük altcoin Ethereum (ETH) büyük bir dönüş yaşadı ve 35,5 milyon dolar çıkış yaşadı.

Bitcoin’in düşüşüne endeksli short BTC fonunda ise 4,3 milyon dolarlık çıkış görüldü.

Diğer altcoinlere baktığımızda Solana (SOL) 8 milyon dolar, Chainlink (LINK) 0,6 milyon dolar, Litecoin (LTC) 2,8 milyon dolar giriş yaşarken, Cardano (ADA) 1,2 milyon dolar çıkış yaşadı.

“Girişlerin çoğunluğu, geçen hafta 1,01 milyar dolar tutarında giriş gören Bitcoin ETF’lerine olurken, short-bitcoin fonu bu hafta da 4,3 milyon dolar tutarında çıkış yaşadı.

Bu da duyarlılığın genel olarak olumluya döndüğünü gösteriyor. Bunun nedeni büyük olasılıkla yatırımcıların FOMC tutanaklarını ve son makro verilerini güvercin olarak yorumlamasıdır.

Ethereum, hafta boyunca Mart ayından bu yana en yüksek seviyesi olan 36 milyon dolar tutarında giriş gördü ve muhtemelen ABD’de ETH ETF’lerinin onaylanmasına erken bir tepki oldu.

Solana’ya geçen hafta da 8 milyon dolar tutarında giriş görüldü.”

Bölgesel fon giriş-çıkışlarına bakıldığında ise 1 milyar dolarlık giriş ile ABD’nin ilk sırada yer aldığı görüldü.

ABD’den sonra 47,6 milyon dolar ile İsviçre ikinci sırada yer aldı.

Bu girişler karşısında Hong Kong 28,6 milyon dolar; İsveç ise 24,6 milyon dolar çıkış yaşadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on Bitcoin Sistemi

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinsistemi.com/bitcoin-v...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from Bitcoin Sistemi

See more
Cardano Kurucusu Charles Hoskinson'dan Açıklama: "ADA, Tarihinin En Büyük Değişimine Hazırlanıyor"
Bitcoin Sistemi
Cardano Kurucusu Charles Hoskinson'dan Açıklama: "ADA, Tarihinin En Büyük Değişimine Hazırlanıyor"

06/10/2024

·

35 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)