Logo
Cardano Ecosystem

Bithub

01/19/2024

·

43 views


Bitcoin poniżej 43 000 USD; Solana i Cardano spadają o 2 proc. | BitHub.pl

Ostatnia aktualizacja sty 19, 2024 6 Rynek krypto jest w ostatnich dniach wyjątkowo dynamiczny. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej ostatnim ruchom cen takich kryptowalut jak Bitcoin,...

Bitcoin poniżej 43 000 USD; Solana i Cardano spadają o 2 proc. | BitHub.pl

Ostatnia aktualizacja sty 19, 2024 6

FlyingAtom Kantor 420

Rynek krypto jest w ostatnich dniach wyjątkowo dynamiczny. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej ostatnim ruchom cen takich kryptowalut jak Bitcoin, Solana i Cardano.

W ostatnim czasie najpopularniejsza na świecie kryptowaluta po raz kolejny znalazła się w centrum uwagi ze względu na rozwój sytuacji na arenie ETF.

Bitcoin na huśtawce

Ubiegły tydzień charakteryzował się znaczną zmiennością ceny BTC, w dużej mierze napędzaną wiadomościami związanymi z ETF i zmianami regulacyjnymi. BTC doświadczył wówczas prawdziwej przejażdżki rollercoasterem, a jego cena wzrosła do ponad 49 000 USD w dniu, w którym produkty ETF zostały wprowadzone na rynki amerykańskie. Radość inwestorów z tej sytuacji trwała jednak krótko – kryptowaluta doświadczyła bowiem gwałtownego spadku, tracąc ponad 7000 USD w ciągu nieco ponad jednego dnia.

Po osiągnięciu minimów poniżej 41 600 USD Bitcoin zdołał się odbić, stabilizując się w okolicach poziomu 43 000 USD. W ciągu weekendu notowania kryptowaluty przeważnie mieściły się w tym przedziale, dwukrotnie spadając na krótko poniżej 42 000 USD. We wtorek, 16 stycznia, cena Bitcoina utrzymywała się poniżej poziomu 43 000 USD, walcząc o przełamanie oporu na poziomie 43 418 USD. Aby odzyskać impet wzrostowy, BTC prawdopodobnie musiałby osiągnąć dzienne zamknięcie świecy powyżej 43 400 USD.

W czasie gdy oczy całego świata były zwrócone w stronę Bitcoina, Solana i Cardano również podlegały wahaniom cen. Pomimo osiągnięcia szczytu na poziomie około 123,68 USD, Solana doświadczyła korekty, w wyniku której w ciągu jednego dnia jej wartość spadła o 2 proc. Jednak w perspektywie dwóch tygodni spadek ten staje się bardziej widoczny. Niemniej jednak należy zauważyć, że Solana osiągnęła imponujący wzrost rok do roku o 570 proc. i wzrost o 20 proc. w ciągu zaledwie miesiąca.

Patrząc w przyszłość, prognozy cenowe z połowy stycznia 2024 r. sugerują, że Solana może potencjalnie osiągnąć maksimum na poziomie 103,28 USD, z przewidywanymi wahaniami między 90,00 USD a 105 USD. Analitycy są zgodni – możliwość ustanowienia przez SOL nowego rekordu wszech czasów byłaby prawdziwą sensacją.

Zobacz też: Użytkownicy tej giełdy kryptowalut wycofali z niej ponad 1 miliard dolarów w BTC

Cardano doświadcza dwuprocentowego spadku

Przyjrzyjmy się również Cardano. Tu prognozy cenowe nie są spójne i uwzględniają zarówno bycze, jak i niedźwiedzie scenariusze. Przebicie oporu na poziomie 0,5825 USD może otworzyć kryptowalucie drogę do dalszych wyzwań na poziomie 0,6067 USD, a nawet 0,6884 USD. Ta pozytywna perspektywa może być napędzana przez solidne postępy w rozwoju Cardano i rozszerzające się przypadki użycia. Z drugiej strony, spadek poniżej poziomu wsparcia 0,5325 USD może wskazywać na spadek w kierunku głębszych stref wsparcia na poziomie 0,4541 USD, a przy silnym załamaniu rynku, potencjalnie do 0,3831 USD.

Warto w tym miejscu podkreślić, że w ciągu ostatniego tygodnia ADA wykazała 2-procentowy spadek, podczas gdy jej miesięczny spadek wynosi 12,65 proc. Wahania te podkreślają nieodłączną zmienność rynków kryptowalut. Wolumen obrotu Cardano w ciągu ostatnich 24 godzin w chwili pisania tego tekstu wyniósł 369,379 mln USD, co podkreśla jego znaczącą obecność w krajobrazie kryptowalut, z kapitalizacją rynkową wynoszącą 18,565 mld USD.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom

BlogPrezesa

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on Bithub

ORIGINAL SOURCE

https://bithub.pl/kryptowaluty/bitcoin-p...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from Bithub

See more
Przyszłość kryptowalut zagrożona? Rozpaczliwy apel twórcy Cardano | BitHub.pl
Bithub
Przyszłość kryptowalut zagrożona? Rozpaczliwy apel twórcy Cardano | BitHub.pl

last Thursday at 6:05 AM

·

15 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)