Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) ve Cardano (ADA) Fiyat Analizi

1 week ago    95 views
Telegram LinkedIn
RavenDex, First Cross-Chain Swap DEX On The Cardano Ecosystem

Hafta sonuna düşük volatilitede fiyat hareketleri ile giriş yapan lider kripto para birimi Bitcoin, şimdilik kritik seviyelerini korumayı başarıyor ve yükselişlerine kısmen de olsa devam ediyor.

 Bitcoin Gözünü Yukarı Dikti! İşte BTC'de Beklenen Seviyeler

Bir süredir yüksek volatilitede fiyat hareketleri kaydeden kripto para piyasası, haftasonuna kısmen daha durgun başladı.

BTC/USD

Son 7 gün içerisinde yaklaşık %15’lik bir değer artışı yaşayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 24 saatlik zaman diliminde %1’e yakın bir yükseliş kaydetti. Devam eden yükseliş hareketleri, alıcıların fiyat artışlarını sürdürmeye kararlı olduğunu gösteriyor olabilir.

56.000 dolar ile 58.000 dolar arasında bulunan direnç bölgesini aşması durumunda, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşabileceği yönünde yorum yapan birçok analist var. Yazının yazıldığı an itibariyle BTC, CoinMarketCap verilerine göre 1 trilyon dolarlık bir piyasa değeri ile 54.700 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

ADA/USD

Gün içerisinde kısa süreliğine de olsa 2,23 dolar fiyat seviyelerine düşen Cardano, 24 saatlik dilimde 2,27 dolar seviyelerini koruyarak en az fiyat değişimi kaydeden kripto varlıklardan biri oldu. Yılın son aylarında yüksek fiyat performansı göstererek tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH: 3,09) ulaşan ADA, kripto para piyasasını Ekim ayı başında başlattığı yükseliş trendinde aynı fiyat performansını henüz sergileyemedi.

BNB/USD

İşlem hacmi bakımından piyasanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in kripto parası BNB, dün kaydettiği sert fiyat düşüşünden bu yana, toparlanmakta bir hayli zorlanıyor. Birçok analist,  ilerleyen günlerde piyasanın düzeltme yapması durumunda BNB’nin, 400 dolar fiyat seviyelerindeki destek bölgesine geri çekilme yapabileceğini söylüyor. Piyasadaki yükselişlerin devam etmesi ve BNB’nin yukarı yönlü fiyat hareketleri yapması halinde ise BNB’nin, 440 dolar seviyelerini aşmasının daha sert fiyat artışları kaydedebilmesi adına önemli olduğu söyleniyor. Yazının yazıldığı esnada Binance Coin, CoinMarketCap verilerine göre 421 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli eve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.


P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem.
P2P Finance is the first ecosystem that introduces an Affiliate / Referral program, with address milestones, to the DeFi industry. The P2P Token has 4 utilities, used to unlock the plethora passive earning opportunities within the platform. More Info - https://p2p.finance
Read the article in Coin Turk

P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem