Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto (TK)

11/24/2022

·

26 views


Bir Web3 Projesi Daha Battı: Fiyat Sıfıra Gidiyor

Cardano (ADA) DeFi merkezi olarak anılan Ardana (DANA) durma noktasına geldi. Web3 projesi artık Cardano’da geliştirme yapmanın zorlaştığını duyurdu. Mevcut kripto para kışı, sektörden pek çok proje ve...

Bir Web3 Projesi Daha Battı: Fiyat Sıfıra Gidiyor

Cardano (ADA) DeFi merkezi olarak anılan Ardana (DANA) durma noktasına geldi. Web3 projesi artık Cardano’da geliştirme yapmanın zorlaştığını duyurdu.

Mevcut kripto para kışı, sektörden pek çok proje ve platformu silmeye devam ediyor. Sert geçen ayı sezonunun son kurbanı ise köklü altcoin Cardano’nun ekosisteminden geldi. ADA ekosisteminin önde gelen web3 projelerinden olan Ardana’nın (DANA) geliştiricileri, kötü haberi duyurdu. Geliştiriciler tarafından gelen duyuruda finansman sorunu yaşandığı ifade edildi. Böylece Ardana’nın yerel tokeni DANA Coin %80’nin üzerinde değer kaybetti.

Cardano (ADA) DeFi merkezi olarak anılan Ardana, projenin durma noktasına geldiğini kabul etti. Proje ekibinin dağıtılacağı görülürken proje kodu açık kaynak olarak kalıyor. Geliştiriciler, finansman haricinde Cardano ağının da çeşitli zorluklar getirdiğinin altını çizdi. Batan web3 projesi fonların ise korunacağını bildiriyor. Ayrıca korunan fonların projeye talip çıkması durumunda devredileceği ifade ediliyor:

“Merhaba Ardana topluluğu, ne yazık ki finansman ve proje yol haritası belirsizliği ile ilgili son gelişmeler nedeniyle Ardana projesi durma noktasına geldi. Kodumuz, geliştiricilerin çalışmalarımıza istedikleri gibi devam edebilmeleri için açık kaynak olarak kalıyor. Kalan fonlar ve hazine bakiyeleri başka bir yetkin web3 geliştirme ekibi çalışmamıza devam etmek için gelene kadar Ardana Labs tarafından tutulacaktır.”

cardano ada web3

Cardano Web3 Gelişimlerine Devam Ediyor

Ardana tarafından gelen finansman krizinin ardından Cardano önemli bir DeFi projesini kaybetti. Ardana kendini çeviremez noktaya geldi. Öte yandan ADA ekosistemi bir yandan da ayı sezonunda gelişim göstermeye devam ediyor. Cardano (ADA) blok zincirinin resmi bir ticari kuruluşu olan Emurgo bu yönde atılan son adım oldu. Emorgo DeFi ve web3 ekosistemi için Stablecoin hazırlığında. 

ABD dolarına 1:1 oranında sabitlenmiş USDA yakında ADA ekosisteminde yerini alıyor. Geliştiriciler Stablecoin projesini 2023’ün başlarında piyasaya sürüyor. Proje ADA için öncü oluyor. Ayrıca USDA tamamen fiat para destekli olarak geliyor. Böylece Ardana’nın dUSD projesinin alternatifi geliyor.

kripto para takvimi cardano

Emurgo Fintech Genel Müdürü Vineeth Bhuvanagiri, USDA için daha önce ekosistemde önemli bir adım yorumu yaptı. Vineeth, “tamamen itibari para destekli, mevzuatla uyumlu bir Stablecoin’in piyasaya sürülmesi, topluluğumuzun geleceğini gerçekleştirmede bir sonraki adımdır.” Böylece USDA tıpkı rakipleri gibi kripto para piyasalarına giriş görevi ve ADA’nın web3 ekosistemini destekleyecek. 

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

AD

NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

NotifyLog is a powerful tool for events tracking and analytics. It helps you to track events from your website, mobile app, and server.CREATE YOUR FREE ACCOUNT


Read Original Article on BeInCrypto (TK)

ORIGINAL SOURCE

https://tr.beincrypto.com/bir-web3-proje...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from BeInCrypto (TK)

See more
Cardano Ekosisteminin İlk Stablecoin’i Geliyor
BeInCrypto (TK)
Cardano Ekosisteminin İlk Stablecoin’i Geliyor

11/21/2022

·

124 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more
WingRiders Governance Token


    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics