Binance Cardano (ADA) Alonzo Güncellemesi İçin Açıklama Yaptı

2 months ago    245 views
Telegram LinkedIn
Genius Yield | Automated Yield optimizer on Cardano Blockchain

Kripto para piyasası salı günü gelen sert değer kaybının yaralarını sarmaya çalışırken, Cardano (ADA) cephesinde Alonzo güncellemesi heyecanı yaşanıyor. 13 Eylül’de başlatılması planlanan güncelleme için dünyanın en popüler kripto para borsası Binance bir açıklama yaptı. Duyuruyu resmi internet sayfasından gerçekleştiren dev kripto para borsası, Cardano güncellemesini destekleyeceklerini ve güncellenmenin tamamlanmasının hemen ardından işlemlere güncel ağ üzerinden devam edeceklerini açıkladı. Duyurunun ardından %8 değer kazanan ADA coin fiyatı 2,62 dolar seviyesine yükseldi.

Cardano çok önemli bir haftaya giriyor. 13 Eylül tarihinde topluluğun yıllardır üzerinde çalıştığı Alonzo güncellemesi ana ağa eklenecek. Bu sayede Cardano ekosistemine gelişmiş bir akıllı kontrat ekleneceği belirtiliyor. Akıllı kontratlar, Ethereum ağında yer alan merkeziyetsiz finans (DeFi) ya da NFT ürünleri gibi çok sayıda merkeziyetsiz hizmetin sunulmasını sağlayan bir araç olarak değerlendiriliyor. Akıllı kontratlara sahip olan Solana (SOL), Terra (LUNA), Avalanche (AVAX) ve Polkadot (DOT) gibi platformlar, 2021 yılı içinde değerlerini katlamayı başardılar. Bunun en büyük nedeni, sadece akıllı kontratlar sayesinde çalışan DeFi platformları oldu. Henüz Solana dahil tüm bu birinci katman blok zincir ağlarında Ethereum’da yer alan platformlara rakip olabilecek bir DeFi platformu bulunmuyor. Bununla birlikte Solana ağında yeni platformların sayısının arttığı görülüyor.

Binance’ten Cardano’ya Destek Mesajı

Yıllar sonra akıllı kontrat teknolojisine kavuşmanın sevincini yaşayan Cardano’ya bir güzel haber de Binance’ten geldi. Cardano geliştiricileri, Alonzo güncellemesinin başlatılabilmesi için gerekli adımları tamamlıyor. Ağustos ayında test ağını seçilmiş projeler için erişime açan Cardano, bu ayın başından beri test ağını tüm yazılımcıların hizmetine sunmaya başladı. Testlerden olumlu rapor aldıklarını belirten Input Output Hong Kong (IOHK) CEO’su Charles Hoskinson, son olarak kripto para borsalarının işlemleri tamamlamasını beklemeye koyulduklarını açıkladı. ADA transferlerinde açık ara en yüksek hacme sahip olan Binance, gerekli işlemleri tamamladığı ve Alonzo güncellemesini desteklediğini açıkladı:

“Binance, Cardano (ADA) ağ güncellemesini ve hard forku destekleyecek. ADA ağ güncellemesi ve hard fork 290. dönemde veya yaklaşık olarak 2021-09-12 21:44’te (UTC) başlayacaktır. ADA’nın para yatırma ve çekme işlemleri 2021-09-12 21:14 (UTC) tarihinden itibaren askıya alınacaktır.

ADA ticareti etkilenmeyecektir. Lütfen mevduatların yukarıdaki kesinti süresinden önce işlenmesi için yeterli zaman bırakın. Binance hesaplarında ADA bulunduran tüm kullanıcılar için ilgili tüm teknik gereksinimleri karşılayacağız. ADA ağ yükseltmesi ve hard fork, yeni tokenların oluşturulmasına neden olmaz. Yükseltilen ağın kararlı olduğunu düşündüğümüzde, ADA için para yatırma ve çekme işlemlerini yeniden açacağız ve kullanıcıları bir sonraki duyuruda bilgilendirmeyeceğiz.”

Güncelleme Başarılı Olacak mı?

Cardano geliştiricileri, güncellemede her şeyin planladıkları gibi ilerlediğini belirtmelerine rağmen, sosyal medyada dolaşan bazı karalama kampanyaları olduğuna değiniyorlar. Hoskinson, bu konu hakkında yaptığı bir açıklamada bu karalama kampanyalarının kendileri için yeni olmadığına vurgu yapıyor:

“Geçen yaz Proof of Work modelinden Proof of Stake modeline geçerken de aynı tip bir karalama kampanyası ile karşılaştık. Shelley güncellemesi öncesinde benzer tepkiler gördük. Bunlar tamamen asılsız iddialardır. Ne Cardano ne de var olan diğer bir blok zincir ağları mükemmel değiller. Ancak gelişim devam ediyor. Alonzo güncellemesi, bizim için gelişimin önemli bir parçası. Daha fazla platformun ve geliştiricinin bu ağa dahil olması sayesinde ileride daha güçlü olacağız.”

Cardano akıllı kontratlar ile Ethereum’a rakip olma planları yaparken, Solana’nın hızlı yükselişi Alonzo güncellemesinin etkisini azaltmış olabilir. Şu anda kripto para birimleri arasında işlem hacmi en çok artan Solana, piyasa değerini de artırmaya devam ediyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale

BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Beincrypto - TK
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.