Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

06/06/2024

·

129 views


Balinalar ADA Satmaya Devam Ediyor: İşte Cardano Cephesinde Yaşananlar

Balinalar Mayıs ayının sonunda tek bir günde 290 milyonun üzerinde ADA sattı. Bu durum ise Cardano fiyatını olumsuz etkileyemeye devam ediyor. ADA fiyatının bu süreçte 0,50 dolar seviyesinin üzerine çıkması gerekiyor. Piyasa etkisi: Nötr

Balinalar ADA Satmaya Devam Ediyor: İşte Cardano Cephesinde Yaşananlar

Cardano’nun (ADA) fiyatı yatay yönde hareket ettiği için daha geniş piyasa işaretlerinin faydalarından yararlanamıyor. Bunun nedeni ise ADA balinaları dışında kimsenin satış yapmayı tercih etmemesi ve bu durum düşüş eğilimi yaratan bir atmosfer yaratmaya devam ediyor. Cardano’nun fiyatı geçmişte yatırımcılarından etkilendi ve bu etki şimdi daha da güçlendi.

Cardano Cephesinde Neler Oluyor?

Bu sürecin en iyi örneği altcoin’in hala toparlayamadığı ADA balinalarının son hamlesi oluyor. 10 milyon ila 100 milyon ADA’ya sahip olan adresler, Mayıs ayının sonunda tek bir günde 290 milyonun üzerinde ADA sattı. Bu 130 milyon dolarlık arz muhtemelen ya kazançları güvence altına almak ya da daha fazla kaybı önlemek için kullanılmış olabilir. BinanceTR'den 21 Milyon TL Değerinde Ödül Havuzu Sizi Bekliyor! Katılmak ve kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.. BinanceTR’ye bu linkten üye olup ilk kriptonuzu alın!

Ne olursa olsun bu kadar büyük cüzdan sahiplerinin alım ve satımları fiyat hareketinin yönünü etkilediği için ADA’nın satış sonrasında konsolide olması şaşırtıcı değil. Ancak bu durum değişebilir ve düşüşe neden olan yatırımcıların da bunu yapma gücü var. Bu yazının yazıldığı sırada ağda işlem yapan adreslerde bir artış kaydedildi.

Cardano’nun artan katılımı varlık için olumlu bir işaret ve bu da artan talep ve daha yüksek likidite anlamına geliyor. Ancak oluşturulan karışık ipuçları konsolidasyona yol açabilir. Ayrıca düşen fiyatlar veya yavaş büyüme ile birlikte artan katılım ikisi arasında bir sapma yaratıyor.

ADA Grafik Analizi

Cardano’nun fiyatı iki ay boyunca simetrik bir üçgen içinde hareket etti. Simetrik bir üçgen, bir dizi ardışık zirve ve çukurları birbirine bağlayan yakınlaşan trend çizgileriyle karakterize edilen bir grafik formasyonu oluşturuyor.

Bu model tipik olarak fiyat mevcut trend yönünde kırılmadan önce bir konsolidasyon periyodunu gösteriyor. Sonuç muhtemelen yükselişe geçse de bu durum önemli bir yükseliş öncesinde daha fazla yatay hareketi garanti edebilir. Bu, öncelikle ADA’nın destek tabanı olarak 0,46 doları güvence altına almasını gerektirebilir.

Yukarıda belirtilen faktörler göz önüne alındığında düşüş eğilimi nötr fiyat hareketinin yatay hareketine devam etmesi muhtemel. Ancak 0,46 dolar destek tabanı olarak test edilirse düşüş tezi geçersiz kılınabilir. Sonuç olarak ADA 0,50 dolar ve üzerine yükselerek son zamanlardaki tüm kayıpları etkili bir şekilde ortadan kaldırabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/balinalar-ada-satm...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Türk Lirası ile Cardano (ADA) Nasıl Alınır?
CoinTürk
Türk Lirası ile Cardano (ADA) Nasıl Alınır?

06/17/2024

·

59 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)