Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto (TK)

07/03/2022

·

272 views


Ayı Piyasasında Yatırım Yapılabilecek Kripto Para Birimleri

Kripto para piyasası kasım ayında başlayan düşüş trendini durdurmakta zorlanıyor. Bu süreçte Bitcoin (BTC) %72 değer kaybederken, Solana (SOL Coin) ve Polkadot (DOT Coin) gibi piyasa değeri nispeten yüksek kripto paralar ortalama %87 değer kaybetti. Bitcoin’in 20 bin doların...

Ayı Piyasasında Yatırım Yapılabilecek Kripto Para Birimleri

Kripto para piyasası kasım ayında başlayan düşüş trendini durdurmakta zorlanıyor. Bu süreçte Bitcoin (BTC) %72 değer kaybederken, Solana (SOL Coin) ve Polkadot (DOT Coin) gibi piyasa değeri nispeten yüksek kripto paralar ortalama %87 değer kaybetti.

Bitcoin’in 20 bin doların da altına gerilemesi, kasım ayında 3 trilyon doları geçen kripto para toplam piyasa değerinin 900 milyon doların altına çekilmesine neden oldu. Ayı piyasası sonucu, uzun bir aranın ardından ilk defa Ethereum stake eden yatırımcıların %80’inden fazlası eksiye geçti.

Ayı piyasasında kripto para birimlerinin performansı dolardan çok Bitcoin ile ölçülüyor.

Piyasa Değeri Yüksek Projeler

Ayı piyasasında risk oranları, çoğunlukla piyasa değerlerine oranla belirleniyor. Bu nedenle piyasa değeri yüksek olan kripto para birimleri en az değer kaybedenler arasında kalıyor. Bunlara örnek olarak Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB Coin) gösterilebilir. Son değer kayıplarında Bitcoin karşısında güç kaybeden Ethereum, uzun soluklu düşüş trendinde bir süre BTC’den daha iyi bir performans göstermeyi başardı.

cardano ada kripto para

Piyasa değeri bakımından ilk 250 proje arasına girmekte zorlanan kripto para birimleri zaman zaman sıçrama yapsa da, ayı piyasasında görülen sert düzeltmelere karşı savunmasız kalıyorlar. Bu projeler, güncelleme, listeleme ya da çeşitli ortaklık haberlerleri ile kısa süreli ataklar yapıyor. Ancak geniş perspektiften bakıldığında Bitcoin’e karşı değer kaybediyorlar.

Ayı piyasasına rağmen ayakta kalabilecek projeleri belirlemenin bir diğer yolu, projelere uygulama eklemeye çalışan geliştirici sayısına bakmak. Bu alanda Ethereum ilk sırada yer alırken, Solana, Polkadot ve Cardano (ADA Coin) gibi projeler onu takip ediyor.

Bir blok zincir projesi için yapılan çalışmaları takip edebilmek için, bu projelerin sosyal medya kanalları, Discord kanalları ve GitHub, Reddit gibi forumlarda geliştiriciler tarafından yayınlanan mesajlar takip edilebilir. Bunun yanında yatırımcıların, yatırım yapmayı düşündükleri projelerin AMA’larına (soru-cevap etkinlikleri) katılmaları, daha verimli bir kripto para yatırım stratejisi olarak değerlendiriliyor.

NFT ve Metaverse

Çoğu blok zincir uzmanı 2021 yılını NFT’lerin yükseliş yılı olarak isimlendiriyor. Bazılarına göre 2022 yılı da metaverse yılı olacak. Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesi, blok zincir altyapısı ile çalışan metaverse projelerinin atağa geçmesine yol açmıştı.

Ark Invest ve Meta tarafından sağlanan bazı veriler, önümüzdeki on yılda metaverse platformlarının en çok ilgi gören sosyal medya araçları olması bekleniyor. Ayı piyasasında popüler metaverse projelerinin kripto para birimleri ile birlikte arsa fiyatları da değer kaybediyor. Orta vadede popülerliğini kaybetme riski daha az olan Decentraland, The Sandbox ve Otherside arsaları, ayı piyasasında göz atılabilecek NFT’ler arasında yer alıyor.

Meta, Instagram ve Facebook üzerinde NFT denemelerine hız verdi. Bu hafta her iki uygulamadan, NFT desteğinin hazır olduğunu gösteren bazı görseller sosyal medyaya aktarıldı. Facebook dijital koleksiyonlarının devreye girmesi özellike avatar temalı bazı NFT koleksiyonlarının Bitcoin’e göre değer kazanmasını sağlayabilir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on BeInCrypto (TK)

ORIGINAL SOURCE

https://tr.beincrypto.com/ayi-piyasasind...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from BeInCrypto (TK)

See more
Cardano (ADA Coin) Nedir, Nasıl Alınır?
BeInCrypto (TK)
Cardano (ADA Coin) Nedir, Nasıl Alınır?

11/12/2022

·

191 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X